تبلیغات مجازی

تلگرام

اینستاگرام

سایت ها و بستر تبلیغاتی

طراحی وب

خبرگذاری

رسانه و جراید خبری

مشاوره

فیس بوک

تویئتر

آپارات

یوتیوب

لینکداین

پکیج ایمیل تبلیغاتی

تیز سازی

طراحی ، گرافیک

 تولید و اجرای ایتم های تبلیغاتی

فعالیت های قابل ارائه توسط نیم نگاه هنرمندان به شرح زیر :

 

با انواع تبلیغات در فضای مجازی آشنا شوید

تبلیغات در فضای مجازی شیوه‌ای نوین، پربازده و بسیار کارآمد برای تبلیغات است که با عنوان بازاریابی اینترنتی و یا دیجیتال مارکتینگ شناخته می‌شود. در این مسیر که ابتدا با طراحی سایت ممکن می‌شود، باید با استفاده از رسانه های نوظهور و بسترهای فراهم شده درفضای مجازی اقدام به بازاریابی کنیم تا افراد و شرکت های بیشتری با کسب و کار و تجارت ما آشنا شده و از این طریق میزان سوددهی خود را افزایش بدهیم. اما راه های تبلیغات در فضای مجازی چیست؟ کدام راه ها نسبت به بقیه موارد بازدهی بیشتری دارند و باید بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنیم؟

مزایای تبلیغات در فضای مجازی

چه دلیلی برای کنار گذاشتن روش های سنتی و روی آوردن به روش های نوین تبلیغات وجود دارد؟ از کجا مطمئن باشیم بازدهی آن‌ها بیشتر از روش های سنتی است و از تبلیغات در فضای مجازی سود بیشتری به دست خواهیم آورد؟ نخستین دلیل برای تشویق به استفاده از این روش ها، از بین رفتن محدودیت های جغرافیایی است. در راه های سنتی تنها می‌توان بخشی خاص از یک منطقه را تحت پوشش قرار داد و در آن اقدام به تبلیغات کرد، در حالی که درون فضای سایبری هیچ گونه محدودیتی از نظر مکانی وجود نخواهد داشت.

این موضوع مخصوصا برای کسب و کارهایی که می‌توانند سرویس هایی از راه دور ارائه کنند و یا کالاهایشان را به وسیله پست ارسال کنند اهمیت فوق‌العاده پیدا می‌کند. اماکسب و کاری که فقط در یک محله کوچک سرویس‌دهی می‌کند، احتمالا از دیده شدن در سایر شهرها و حتی کشورهای دنیا سود زیادی نصیبش نخواهد شد.

مزیت دیگر این روش از تبلیغات، افزایش تمرکز کاربران است. به عبارت دیگر، تبلیغ در محل نامناسب سبب می‌شود کاربران خسته شوند. همچنین با قرار دادن بنرهای تبلیغاتی در جای نامناسب در اتوبان ها، راننده نمی‌تواند چشمش را از روی جاده و مسیری که در آن در حال عبور است برداشته و به بیلیبورد نگاه کند.

اما کاربران حین گشت و گذار در اینترنت کاملا حواس جمع بوده و بر روی تبلیغات در فضای مجازی متمرکز می‌شود. از آنجایی که همانند تبلیغ در محیط های اجباری برای دیدن وجود ندارد و در کنار مطالعه سایر مطالب مفید و دلخواه این تبلیغات نیز مشاهده می‌شوند، کاربر بیشتر جذب آن‌ها می‌شود. درست به همین دلیل تبلیغات در فضای مجازیرا پربازده خطاب می‌کنیم.

انواع روش های تبلیغات در فضای مجازی

به عنوان ساده ترین نوع تبلیغات در فضای مجازی می‌توان به نصب بنر که اصطلاحا تبلیغات بنری گفته می‌شود اشاره کنیم. در این روش از وب سایت های قدیمی که بازدیدکننده زیادی دارند برای رشد وب سایت و در نتیجهک سب و کارخود استفاده می‌کنیم. وب مهمترین کاربرد شبکه جهانی اطلاعات یا همان اینترنت است و به همین دلیل کاربران بیش از سرویس های دیگر از آن استفاده می‌کنند. همین موضوع زمینه را برای بهبود و رشدکسب و کارها فراهم کرده است

با قرار دادن بنر خود در یک وب سایت پربازدید که اتفاقا زمینه کاری مشابه یا تقریبا مشابهی با شما دارد، بدون شک سود بیشتری خواهید برد، چون کاربران و مخاطب های آن، بدون شک مخاطب‌ های شما نیز هستند.

فعالیت در شبکه های اجتماعی، استفاده از ظرفیت های موتورهای جستجو مخصوص گوگل و بهره بردن از رسانه های نوظهور و پرطرفدار همچون تلگرام و اینستاگرام(در ایران) از دیگر روش های مفید تبلیغات در فضای مجازی به شمار می‌‌روند. باید دید در هر زمان بهترین رسانه و بهترین روش کدام است و نسبت به زمان دست به انتخاب زد، چون یک استراتژی مفید و کاربردی در عصر امروز، ممکن است حتی یک یا دو سال دیگر نیز جوابگو نباشد

این یکی از مزایا و از طرفی معایب فعالیت و تبلیغات در فضای مجازی است. یعنی باید همیشه به روز ماند و بر اساس نیاز آن زمان حرکت کرد. به عبارت دیگر، شرکتی که می‌خواهد از تبلیغات در فضای مجازی سود برده و کسب و کار خود را بهبود ببخشد، ناچار باید انعطاف‌پذیر عمل کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. نیم نگاه مفتخر است تا امروز شرکت های زیادی را در مسیربازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ همراهی کرده است. پس می‌توانید بر روی مشاوره های تخصصی کارشناسان ما حساب باز کنید.

بهترین بستر تبلیغات انلاین برای کسب و کارها کدام است؟

 

سیاری از صاحبان کسب و کار، همچنان فقط به تبلیغات سنتی معتقد هستند و صرف هزینه و زمان در حوزه تبلیغات آنلاین را بی فایده می‌دانند. اما بسیاری از آن‌ها مطلع نیستند که با داشتن شناخت درست از بستر‌های بازاریابی اینترنتی و انتخاب صحیح مخاطبان هدف، تاثیر تبلیغات درموبایل و اینترنت در برخی موارد به مراتب بیشتر از شیوه‌های سنتی جذب مشتری است.

البته استفاده از بازاریابی آنلاین به این منزله نیست که صاحبان کسب و کارها چشمانشان را به شیوه‌های تبلیغات سنتی مانند شبکه سازی و رفرال مارکتینگ ببندند. نکته اینجاست که هر چه کانال‌های ارتباطی با مشتریان بالقوه از تنوع بالاتری برخوردار باشد، شانس موفقیت کسب و کار افزایش پیدا خواهد کرد.

چرا کسب و کارها باید از بازاریابی آنلاین استفاده کنند؟

۱. تغییر رفتار مخاطبان

امروزه بسیاری از کاربران از فروشگاه‌های اینترنتی برای خرید اجناس و سرویس‌های مورد نیاز خود استفاده می‌کنند. این امر حتی باعث شده بسیاری از کسب‌ و کارهای فیزیکی برای باقی ماندن در بازار رقابت با مشکلات فراوانی رو به رو شوند. استفاده از این مدل تبلیغات به معنی بهره بردن از یک فضای پر مخاطب جهت معرفی و یا فروش محصول است. هر چه تعداد کسانی که از اینترنت استفاده می‌کنند افزایش یابد، افراد بیشتری از تبلیغات شما بازدید می‌کنند.

۲. دسترسی به تعداد زیادی مخاطب

فضای اینترنت به صاحبان کسب و کار اجازه می‌دهد تا محصولات خود را نه تنها در بازارهای داخلی، بلکه در بازارهای جهانی نیز به فروش برسانند. اینترنت همچنین باعث شده تا افراد بیشتری برند شما را بشناسند. به عنوان مثال، می‌توان با هزینه بسیار پایین و راه اندازی یک کمپین فیسبوکی، یک کسب و کار را به میلیون‌ها کاربر معرفی کرد. دنیای بازاریابی اینترنتی، امکاناتی را به وجود آورده که تا ۱۰ سال پیش هیچ اثری از آن‌ها وجود نداشت.

۳. راحتی بیشتر

بالا رفتن تقاضا برای خرید از فروشگاه‌های آنلاین در اصل نشان می‌دهد که اینترنت تا چه حد توانسته فرآیند پر دردسر خرید را برای مردم راحت‌ کند. علاوه بر راحتی، در بسیاری از موارد خرید اینترنتی از خرید فیزیکی به صرفه‌تر است. این موضوع در خصوص بازاریابی آنلاین نیز صدق می‌کند. تبلیغات اینترنتی به راحتی انتشار یک پست در صفحات اجتماعی است و وقت چندانی از شما نمی‌گیرد.

۴. مقرون به صرفه بودن

راه‌های سنتی تبلیغات مانند تلویزیون و رادیو بسیار پر هزینه هستند. علاوه بر این، شما نمی‌توانید خروجی تبلیغات انجام شده را به درستی بسنجید. اما در سویی دیگر، شما قادر خواهید بود تا با هر بودجه‌ای که دارید، کسب و کار خود را در فضای آنلاین تبلیغ کنید. علاوه بر این، نتایج و اطلاعات کمپین تبلیغاتی شما در فضای آنلاین به راحتی قابل جمع آوری است. بررسی این اطلاعات به شما کمک می‌کند در دفعات بعدی، اشتباهات کمتری را مرتکب شوید.

۵. افزایش حجم بازار آنلاین

کسب و کارهایی که هیچ فعالیتی در فضای اینترنت ندارند، محکوم به شکست هستند. این حقیقت شاید کمی تلخ باشد اما با بررسی روند رو به رشد شکل‌گیری کسب و کارهای آنلاین و همچنین علاقه مردم به استفاده از آن‌ها، می‌توان به صحت این قضیه پی برد. حضور شما در فضای آنلاین سبب می‌شود تا مخاطبان همواره با برند شما در ارتباط باشند که این خود یکی از راهکارهای نگه‌ داشتن مشتریان است. اگر حضور شما در فضای آنلاین با تبلیغات نیز همراه باشد، بدون شک موفقیت بیشتری به دست خواهید آورد.

چند بستر مناسب جهت تبلیغات آنلاین برای کسب و کارها

 • گوگل ادوردز

از آنجایی که گوگل این روزها جواب بسیاری از سوالات را در خود دارد، کاربران بسیار زیادی را به صورت روزانه به خود جذب می‌کند. به همین دلیل است که می‌توان آن را بهترین بستر برای انجام تبلیغات اینترنتی دانست. گوگل می‌تواند تبلیغات شما را در هنگام نمایش دادن نتایج جستجو، به مخاطبان نشان دهد. برای شروع، کافیست کلماتی کلیدی مورد نظر خود را در اختیار گوگل قرار دهید. در ادامه هر کاربری که کلمه کلیدی شما را جستجو کند، با لینک وبسایت شما مواجه خواهد شد.

مزایا

 • دسترسی اطلاعات مربوط به تبلیغ مانند تعداد بازدید‌ها و تعداد کلیک‌ها

 • انعطاف بالا در قیمت گذاری

 • قابلیت‌ دسته بندی مخاطبان بر حسب موقعیت مکانی، سن و …

 • راه‌ اندازی سریع و آسان

 • تبلیغات دراینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام یکی از روش های تبلیغات آنلاین است که از آن می‌توانید برای برندسازی استفاده کنید. احتمالا شما هم تبلیغات شرکت های مطرح ایرانی را در این شبکه اجتماعی را دیده اید. اما چگونه می‌توان در اینستاگرام تبلیغ کرد؟ با ما همراه باشید.

چرا باید در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

اینستاگرام در حال حاضر بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد. این شبکه پس از فیسبوک دومین شبکه اجتماعی محبوب جهان است و توانسته است در سال‌های گذشته با سرعت بالایی رشد کند. امروزه تبلیغات اینستاگرام برای اکثر شرکت‌ها بسیار ضروری است.

امروزه این رسانه اجتماعی برای بسیاری از کسب و کارها از اهمیت بالایی برخوردار است. پست های اینستاگرام بیشترین نرخ تبدیل ممکن را دارند. بر اساس تحقیقی که npsk انجام داده، اینستاگرام ۱٫۸۵ درصد نرخ تبدیل را ثبت کرده است.

این در حالیست که فیس بوک ۱٫۰۸ درصد نرخ تبدیل را تجربه می‌کند.

اهمیت تبلیغات در اینستاگرام از نگاه آماری:

قبل از اینکه درباره نحوه تبلیغات در اینستاگرام صحبت کنیم، توصیه می‌کنیم نگاه آماری به این شبکه اجتماعی جذاب داشته باشید:

 • بر طبق آمار statista.com اینستاگرام به تنهایی بیش از ۱۲۰ میلیون کاربر فعال در ایالات متحده دارد، تعدادی که انتظار می‌رود بیشتر هم شود.

 • بیش از ۴۰ میلیارد عکس تاکنون در اینستاگرام پست شده است.

 • حدود ۵۹% از کاربران اینترنت در محدوده سنی ۲۹-۱۸ سال و حدود ۳۳% از کاربران اینترنت در محدوده سنی ۴۹-۳۰ سال، از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند.

 • ۶۸% از کاربران اینستاگرام زن و ۳۲% آنها مرد هستند. این موضوع برای کسب و کارهایی که اکثریت مشتری هدف آنها زنان هستند اهمیت بسیاری دارد.

 • این شبکه دارای جایگاهی عالی برای کشف محتوای جدید است. مقالات، ویدئوها، عکس دوستان، زندگی روزانه افراد مشهور (سلبریتی‌ها)، پست‌های مربوط به برند و غیره.

 • تبلیغ اینستاگرام اجازه می‌دهد تا کمپین‌هایی متناسب با هر مرحله از قیف تبدیل را انجام دهیم.

با این اعداد، واضح است که تبلیغ در اینستاگرام در جهت رسیدن به بازار هدف و بهبود اهداف کسب و کار، فروش و آگاهی از برند، باید مورد توجه قرار گیرد.

چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

 

تبلیغات اینستاگرام یکی از روش های تبلیغات بصری است. موارد متعددی برای ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی وجود دارد که ما در پاراگراف‌های بعدی در مورد اینکه چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم عمیق‌تر بحث خواهیم کرد.

برای راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام به یک اکانت تبلیغاتی فیسبوک نیاز است (اگر قبلا از تبلیغات فیسبوک برای اهداف بازاریابی خود استفاده کرده‌اید، می‌توانید از همین نام کاربری استفاده کنید.) کمپین تبلیغاتی اینستاگرام از طریق Ads Manager اینستاگرام یا Power Editor فیسبوک مدیریت می‌شود.

همچنین این امکان وجود دارد که پیج های پربازدید را مورد بررسی قرار داده و چند مورد از آنها را انتخاب کنید. نکاتی برای تبلیغ در اکانت های محبوب اینستاگرام وجود دارد که لازم است آنها را رعایت کنید.

ارتباط تبلیغات در اینستاگرام با پیج مورد نظر

میزان ارتباط تبلیغ با پیج انتخاب شده یکی دیگر از موارد مهمی است که باید قبل از اجرای تبلیغات در اینستاگرام به آن دقت کنید. به عنوان مثال، برای معرفی باشگاه ورزشی در رسانه های فعال در همین زمینه فعالیت کنید.

بهتر است از موضوع طنز استفاده کنید

همانطور که می‌دانید موضوعات مربوط به طنز بازدیدکنندگان بسیاری در اینستاگرام دارند. به همین دلیل بهتر است در انواع تبلیغات خود از طنز استفاده کنید. در صورتی که این امکان برای شما وجود ندارد، سعی کنید با افراد فعال در این زمینه همکاری کنید.

چه نوع تبلیغات اینستاگرامی وجود دارند و در کجا نشان داده می‌شوند؟

 

گرچه تبلیغ در اینستاگرام در شبکه اجتماعی انتشار می‌یابند، اما روش‌های مختلفی برای تبلیغات در اینستاگرام وجود دارد. بنابراین قبل از شروع یک کمپین، ضروری است که در مورد مفاهیم پایه‌ای بازاریابی در این شبکه اجتماعی، مطالبی را فرا گیرید.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام در میان دیگر پست‌ها و استوری‌ها برای کاربرانی که انتخاب کرده‌اید تا بخشی از مخاطبان مورد نظر شما باشند، ظاهر می‌‌شود.علاوه بر این، مهم است که در مورد انواع مختلف تبلیغات در اینستاگرام که در اختیار شما هستند آشنا شوید. بسته به اهداف کسب و کار شما، برخی از تبلیغات ممکن است مفیدتر یا مناسب‌تر از بقیه باشند.

روش های تبلیغات در اینستاگرام

اگر شما انواع مختلف روش های تبلیغ در اینستاگرام را بشناسید و بدانید که آنها در کجا نمایش داده می‌شوند، می‌توانید گام بعدی برای ایجاد کمپین خودتان را بردارید.

مرحله بعدی متوجه شدن این است که بر اساس اهداف کسب و کار خودتان چه نوع کمپینی می‌توانید اجرا کنید. کمپین های متنوعی وجود دارند که می‌توانید برند خود را به کاربران معرفی نمائید. اول از همه بهتر است که از روش های تبلیغاتی اینستاگرام مطلع شوید.

تبلیغات اسپانسری

برای اینکه بتوانید از رایج ترین روش تبلیغ در اینستاگرام استفاده کنید، لازم است که پروفایل بیزینس داشته باشید. لازمه استفاده از تبلیغات اسپانسری این است که یک پیج فیسبوک داشته باشید تا پروفایل بیزینس ایجاد نمائید.

در حال حاضر و با توجه به شرایط تحریم ها این کار عملا برای شهروندان ایرانی ممکن نیست. این نوع آگهی ها عموما در پیج های معمولی این رسانه اجتماعی نمایش داده نمی‌شوند. تبلیغات اسپانسری اینستاگرام به بیشترین کاربران ممکن نمایش داده می‌شوند.

این پست‌ها به وضوح با عبارت “‌Sponsored” برچسب‌گذاری و مشخص می‌شوند. نمایش یا عدم نمایش یک تبلیغ، بر اساس قیمت و ارتباطات کاربر مشخص می‌شود.

تبلیغ در پیج های اینستاگرام

این امکانی است که شما به عنوان تبلیغ کننده یا پیج ناشر می‌توانید از آن استفاده کنید. مثلا، به عنوان یک تبلیغ کننده شما می‌توانید با پیج هایی که فالوور زیادی دارند ارتباط برقرار کنید.

همانطور که می‌دانید کاربران هر روز پیج های مورد علاقه شان را چک می‌کنند و این شانس وجود دارد که آنها تبلیغات اینستاگرامی شما را ببینند. عموما ایرانی ها از این روش برای تبلیغ کسب و کار یا محصول خود استفاده می‌کنند.

مواردی وجود دارد که در زمان استفاده از این روش تبلیغاتی اینستاگرام باید به آنها توجه نمائید.

پیج مورد نظر فالوورهای بالایی داشته باشد

 

 

ممکن است با اصطلاح فیک بودن فالوورها آشنا باشید، اما هرچه تعداد بیشتری تبلیغات شما را ببینند، شانس بیشتری برای کسب مشتری خواهید داشت. اما تنها به فالوور اکتفا نکنید. بهتر است تبلیغی که ارائه می‌کنید مفید و در عین حال جذاب باشد.

فیک نبودن فالوورها

عموما پیج های ساخته شده در شبکه اجتماعی اینستاگرام با استفاده از فالوورهای فیک رشد کرده اند. موضوعی که در حال حاضر به سختی قابل انجام بوده؛ چون الگوریتم های اینستاگرام با پیج های مخالف برخورد می‌کنند.

می‌توان فالوورهای فیک را به راحتی تشخیص داد. معمولا این اکانت ها تصویر ندارند و تعداد دنبال کننده های آنها نیز محدود است. البته اینستاگرام موارد دیگری همچون فعالیت آنها را برای فیک شناختن کاربر در نظر می‌گیرد.

به نرخ تعامل کاربران توجه کنید

برای تبلیغ در اینستاگرام بهتر است که نرخ تعامل پیج ها را درنظر بگیرید. در صورتی که ارتباط کاربران با آن صفحات به طور غیر معمولی پایین باشد، آگهی شما نرخ موفقیت بالایی را ثبت نمی‌کند.

به عنوان مثال، اگر پیج مورد نظر شما ۱۰۰ هزار فالوور داشته باشد، با توجه به نرخ میانگین ۳ تا ۵ درصدی، پست منتشر شده باید ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ بازدید یا لایک داشته باشد. در صورتی که پست های این پیج حدود ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ لایک داشته باشند، می‌توان تصمیم گرفت که بیشتر کاربران آن فیک هستند.

فعال بودن پیج

این یکی دیگر از مواردی است که هنگام استفاده از روش های تبلیغاتی اینستاگرام باید به آن توجه نمائید. بهتر است پیجی را انتخاب کنید که به صورت پیوسته فعال باشد. تاریخ پست های منتشر شده را بررسی کنید تا به نتیجه گیری درستی برسید.

منظورمان از فعال بودن پیج این نیست که هر روز یک پست منتشر کند. (البته اگر اینطور باشد خیلی خوب است). اما حتما نباید فعالیت آنها به این گستردگی باشد.

دقت کنید که در هفته ۳ تا ۴ پست با کیفیت توسط این پیج منتشر شده باشد. منطقی نیست در صفحه ای تبلیغ کنید که آخرین پست آن مربوط به شب یلدای سال ۹۸ باشد!

تبلیغات در پیج اینفلوئنسرهای محبوب اینستاگرام

اینفلوئنسر به فردی گفته می‌شود که با توجه به اطلاعات، جایگاه، روابط و مخاطبینش می‌تواند در تصمیم گیری افراد تاثیر بگذارد. شما می‌توانید با این افراد ارتباط برقرار کرده و تبلیغات اینستاگرام خود را در پیج آنها ایجاد کنید.

اینفلوئنسرهای ایرانی زیادی در این شبکه فعالیت دارند. محبوب ترین آنها آیلین قانع، آرش فاتح، آذر ماهی صفت، آرش استیلاف و … هستند. توجه داشته باشید که اینفلوئنسر محبوب در زمینه فعالیت خود را شناسایی کنید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید رستوران خود را دی پیج اینفلوئنسرهای اینستاگرام تبلیغ کنید، افراد قرار گرفته در تصویر بالا مناسب آگهی شما نیستند. در این شرایط، باید با افرادی همچون امیر جابری، مستر تیستر و … ارتباط برقرار کنید.

فرض کنید که یکی از این افراد یا اینفلوئنسر محبوب شما، محصول یا خدماتی را معرفی کند. قطعا به عنوان کاربر، تاثیر زیادی روی شما خواهد گذاشت.

تبلیغات در استوری های صفحه افراد محبوب

همانطور که امکان درج تبلیغ خود در پست اینفلوئنسرهای محبوب اینستاگرام وجود دارد، می‌توانید آگهی خود را در استوری های آنها نیز درج کنید. برای این کار نیز لازم است با این افراد ارتباط برقرار کنید.

استوری های اینستاگرام در مدت اخیر جذابیت زیادی داشته اند و اطلاعاتی که Socialmediatoday منتشر کرده حدود ۷٫۲ درصد از دنبال کنندگان صفحه استوری ها را مشاهده می‌کنند.

روش های تبلیغاتی دیگری نیز در اینستاگرام وجود دارند که به شرح زیر می‌باشند:

تبلیغات با تصاویر در اینستاگرام

همان‌طور که از نام این نوع تبلیغ حدس زده می‌شود، این تبلیغات آگهی‌هایی است که شامل عنصر عکس است. جنبه بصری اینستاگرام بسیار مهم است و به لطف رابط کاربری خوب این پلتفرم، هر تصویر را می‌توان با فرمت بسیار جذابی نمایش داد.

تبلیغات با ویدئو

اگر می‌خواهید یک تجربه کاربری کامل را ارائه دهید، تبلیغات مبتنی بر ویدئوی اینستاگرام یک گزینه فوق‌العاده است. بقیه پارامترها به همان نحو باقی می‌مانند، اما همانطور که از نامش حدس زده می‌شود، به جای تصویر یک ویدئو به مخاطبین نشان داده می‌شود.

تبلیغات متوالی

اگر می‌خواهید به مخاطبان هدف خود مجموعه‌ای از تصاویر و عکس‌ها را نشان دهید، این نوع از تبلیغات اینستاگرام بهترین شرایط را دارد.

Awareness (آگاهی)

این نوع کمپین به آگاهی از برند مربوط می‌شود. اگر می‌خواهید اسم برند یا کسب و کارتان توسط افراد بسیاری دیده شود و یا اینکه برای افراد مورد نظرتان به صورت مکرر نمایش داده شود، پیشنهاد می‌شود از این نوع کمپین استفاده کنید. این کمپین برای انتشار محلی نیز مناسب است.

Consideration (توجه)

این کمپین برای دریافت کلیک برای وبسایت خود و همچنین برای اینکه خود را به عنوان یک رقیب ارزشمند در مرکز توجه خریداران قرار دهید، پیشنهاد می‌کنیم. شما همچنین می‌توانید میزان دسترسی و میزان تعامل خود را برای بازار هدف افزایش دهید.

Conversion (تبدیل)

اگر چیزی که شما دنبال آن هستید، تعامل با برنامه، دانلود محتوا، کسب لید و یا افزایش فروش است، این کمپین بدون شک بهترین گزینه است.

علاوه بر انواع کمپین‌های اینستاگرام و تبلیغات مختلف موجود، بسیار مهم است که قبل از ایجاد آگهی اینستاگرام، اهداف تجاری و پلتفرم مناسب خود را داشته باشید.

چگونه قدرت برند خود را در اینستاگرام توسعه دهیم؟

هنگامی که شما نحوه کار تبلیغات در اینستاگرام را درک کردید، بهتر است که بدانید چطور می‌توانید از آن به نفع خود استفاده کنید و کسب و کار خود را توسعه دهید. اکنون اگر بخواهید از این روش بازاریابی استفاده کنید، ما برخی مزایای آن را به شما توضیح می‌دهیم.

بهبود تاثیر بصری

ساده‌ترین راه در اینستاگرام برای جلب توجه مخاطبان از طریق تبلیغات در میان پست های دیگران در صفحه نخست اپلیکیشن است. برای افزایش تاثیرگذاری این روش از تصاویر و ویدیوهای با کیفیت بالا استفاده کنید. این یکی از پرطرفدارترین راه های تبلیغات در اینستاگرام به شمار می‌رود.

برندسازی

 

با توجه به اهمیت عناصر بصری در تبلیغ در اینستاگرام، کمپین‌های تبلیغاتی می‌توانند کمک شایانی به شرکت شما برای آگاهی از برند برای مخاطبان هدف کنند.

رشد ارتباطات

تبلیغ در اینستاگرام می‌توانند به شما در رشد ارتباطات برند کمک کنند. این به معنای افزایش فالورهای اینستاگرام شما است که به نوبه خود می‌تواند فروش را افزایش داده و ارتباط برند را با بازار هدف شما بهبود بخشد.

اقدامات بازاریابی هدفمند

تبلیغات می‌تواند وسیله‌ای برای توسعه استراتژی بازاریابی هدفمند باشند. شما می‌توانید از آن به عنوان وسیله‌ای برای معرفی محصولات جدید، ارائه خدمات ثانویه یا حتی ارسال محصول رایگان برای مشتریان، استفاده کنید.

مسابقات/هدایا

هر شخص یک مسابقه خوب را دوست دارد. گفته می‌شود مسابقات و هدایا برای دریافت لیدها بی‌نظیر هستند. مسابقات می‌تواند برای استراتژی ایمیل مارکتینگ کارآمد باشد. مسابقات و هدایا همچنین می‌توانند آگاهی از برند را افزایش دهند.

تبلیغات در اینستاگرام همه چیز نیست!

تبلیغات در اینستاگرام معجزه نمی‌کند. اگر شما نتوانید محتوای باکیفتی برای اکانت خود ایجاد کنید، استفاده از این روش چندان نتیجه بخش نخواهد بود؛ حتی اگر بودجه زیادی به آگهی خود اختصاص دهید.

بنابراین حتما به تولید محتوای مناسب برای اینستاگرام توجه خاصی داشته باشید. همانطور که گفتیم تبلیغ در اینستاگرام بیشتر به افزایش آگاهی از برندتان کمک می‌کند. برای افزایش فروش و افزایش تماس‌های تلفنی می‌توانید از تبلیغات در گوگل استفاده کنید.

 

 • تبلیغات توییتر

 

 

شبکه اجتماعی توییتر چند سالی است که بر سر زبان‌ها افتاده و امروزه بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر در سر تا سر جهان از آن استفاده می‌کنند. از آنجایی که تمرکز اصلی این شبکه اجتماعی بر روی محتوای متنی است و کاربران توییتر معمولا ادبیات منحصر به فردی دارند، کسب و کارها به خصوص استارت‌آپ‌ها می‌توانند با تبلیغات درست تحت این بستر، سود فراوانی را به دست بیاورند.

تبلیغات در توییتر به سه دسته تقسیم می‌شوند:

توییت‌های ارتقا یافته

این دسته شامل توییت‌هایی می‌شود که از سایرین اهمیت بالاتری برخوردار هستند. کسب و کارها با استفاده از این توییت‌ها ‌می‌توانند به مخاطبان جدیدی دسترسی پیدا کنند.

حساب‌های کاربری ارتقا یافته

توییتر این امکان را به کسب و کارها می‌دهد تا بتوانند حساب کاربری خود را ارتقا داده و در معرض دید کاربران جدید قرار دهند.

ترند‌های ارتقا یافته

این مورد شما را در ارتقا دادن یک هشتگ خاص کمک می‌کند. این هشتگ‌ها در قسمت Trends قابل مشاهده خواهند بود.

مزایا

 • دستیابی آسان به مخاطبان هدف

 • هزینه کم

 • قیمت گذاری منطقی

 

 • تبلیغات لینکدین

لینکدین یک شبکه اجتماعی با بیش از ۵۳۰ میلیون کاربر فعال است که جهت توسعه و بهبود کسب و کارهای مختلف و برقراری ارتباط میان آن‌ها ایجاد شده است. در صورتی که مشتری محصولات و یا سرویس‌های شما، کسب و کارها هستند (به بیانی دیگر بیزینس شما از نوع B2B است(، لینکدین این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوانید خود را در معرض دید صاحبان کسب و کارها قرار دهید.

تبلیغات در لینکدین به ۵ دسته تقسیم شده است

محتوای تبلیغاتی (Sponsored Content)

این محتوای در صفحه اصلی لینکدین (Feed)، به مخاطبان هدف شما نمایش داده می‌شود. راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی در لینکدین، این امکان را به کسب و کارها می‌دهد تا سرویس‌ها یا محصولات خود را در معرض دید صاحبان شرکت‌ها، برند‌ها و سایر کسب و کارهای اینترنتی قرار دهند.

پیام‌های تبلیغاتی (Sponsored InMail)

از آنجایی که امکان ارسال پیام به حساب‌های کاربری گوناگون در لینکدین وجود دارد، شما می‌توانید با طراحی یک پیام تبلیغاتی و ارسال آن به صاحبان کسب و کارها، کمپین خود را به ایشان معرفی کنید.

بنرهای تبلیغاتی (Text Ads)

این متون به همراه آیکون‌های کوچک، در بیشتر قسمت‌های لینکدین برای کاربران دسکتاپ قابل مشاهده است.

تبلیغات پویا (Dynamic Ads)

تمرکز این شیوه از تبلیغات بر افزایش تعامل کاربر با یک حساب کاربری معطوف شده است. کاربران لینکدین در صورت مشاهده این تبلیغات می‌توانند با کلیک بر روی عکس و یا دکمه CTA، اطلاعات بیشتری در خصوص یک حساب کاربری خاص به دست بیاورند.

تبلیغات برنامه ریزی شده (Programmatic Display Ads)

در این نوع تبلیغات، قابلیت انتخاب حساب‌های کاربری خاص در اختیار شما قرار می‌گیرد. در نتیجه کمپین تبلیغاتی، بازدهی بالاتری خواهد داشت.

مزایا

 • قابلیت دسته بندی مخاطبان هدف

 • تنوع روش‌های تبلیغاتی

 • قابلیت شخصی سازی تبلیغات

 • تبلیغات پینترست

پینترست با بیش از ۸۰ میلیون کاربر این امکان را به افراد می‌دهد تا به خلاقانه‌ترین حالت ممکن، کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنند. پست‌های تبلیغاتی که در پینترست با نام پین‌ها برتر (Promoted Pins) شناخته می‌شوند، در معرض دید مخاطبان هدف قرار خواهند گرفت. شما می‌توانید کاربران را با استفاده از فاکتور‌های مختلفی دسته بندی کرده با معرفی کمپین خود به آن‌ها، به اهداف بازاریابی خود دست پیدا کنید.

مزایا

 • مقرون به صرفه بودن

 • تاثیر سریع‌تر بر روی مشتریان

 

تبلیغات تلگرام

تبلیغات در تلگرام پیش از محدودیت کار با این شبکه اجتماعی یکی از رایج‌ترین روش‌های تبلیغات محسوب می‌شد که البته با مسدود شدن این پیام رسان، کمی افت کرد. اما دوباره کاربران به تلگرام روی آورده‌اند. این را می‌توان از افزایش اعضای کانال‌های تلگرامی متوجه شد. از آنجا که در بازاریابی شما هم نباید میدان را برای رقبایتان خالی بگذارید، بهتر است هر جا مشتریانتان حضور دارند حاضر باشید. به همین دلیل توصیه می‌کنم این پست آموزش تبلیغات در تلگرام را از دست ندهید.

انواع تبلیغات در تلگرام

حتماً شما هم حین بازدید از کانال‌های تلگرامی که عضو هستید تبلیغاتی را دیده‌اید. اصلاً شاید بهتر باشد بپرسم چطور کانال‌های تلگرامی را برای عضویت پیدا می‌کنید؟ آیا دوستتان آن را به شما معرفی کرده بود یا تبلیغ کانال تلگرام را در جایی دیده بودید؟ اگر بخواهید برای کانال خودتان عضو بگیرید به جز این روش‌ها چه روش‌های دیگری بلد هستید؟ با ما همراه باشید تا شما را با انواع تبلیغات در تلگرام آشنا کنیم.

تبلیغات بازدیدی تلگرام

در تبلیغات بازدیدی تلگرام شما فقط به ازای تعداد بازدیدهایی که از تبلیغتان می‌شود هزینه پرداخت می‌کنید. بنابراین از این نظر به نظر اقتصادی می‌رسد. در این صورت حتی چنانچه هزینه محدودی برای تبلیغات در نظر گرفته باشید می‌توانید بخواهید که تبلیغتان فقط به همان اندازه بازدید بگیرد و بعد از آن پاک شود. به این ترتیب حتی با مبالغ پایین هم می‌توانید در کانال‌های باکیفیت مرتبط با کسب و کار خودتان تبلیغ کنید.
تعداد بازدیدها از روی علامت چشم که در گوشه پایینی پیام‌های تلگرام وجود دارد مشخص می‌شود. در کنار این علامت چشم یک عدد نوشته شده است که همان تعداد بازدیدهاست.

 

تبلیغات ساعتی در تلگرام

تبلیغات ساعتی نسبت به تبلیغاتی که به نظر اقتصادی‌تر هستند دردسرهای کمتری دارد. کافی است شما ساعات خاصی را انتخاب کنید و از مدیر کانال بخواهید تبلیغ شما را طی آن ساعات نمایش دهد.
این نوع از تبلیغات معمولاً به صورت ۱۲ ساعته و ۲۴ ساعته ارائه می‌شوند.
تنها نکته مهمی که در تبلیغات ساعتی تلگرام باید به آن توجه داشته باشید انتخاب بهترین ساعت است. در واقع باید ساعتی را انتخاب کنید که مخاطبان مورد هدف شما آنلاین هستند تا تبلیغتان در معرض دید مشتریان بالقوه‌تان قرار بگیرد. این موضوع را می‌توان از روی سن، جنسیت یا شغل کاربران، که به آن تعیین پرسونای مخاطب هم می‌گویند، مورد نظر شناسایی کرد.

تبلیغات گسترده در تلگرام

تبلیغات گسترده تلگرام توسط تیم‌های تبلیغاتی و بازاریابی انجام می‌شود؛ به این صورت که شما با یک تیم تبلیغات در تلگرام تماس گرفته و با ارائه اطلاعات مورد نیاز از ایشان می‌خواهید تا مسئولیت انجام تبلیغات شما در تلگرام را به عهده بگیرند. در این روش دیگر شما با مسائلی چون نوع روش تبلیغات و … درگیر نخواهید شد و می‌توانید با خیال راحت به سایر امور مربوط به شرکتتان رسیدگی کنید.

طراحی و ساخت ربات تلگرام

از ربات‌های تلگرامی استفاده‌های تبلیغاتی هم می‌شود. مزیت این ربات‌ها این است که می‌توان از آن‌ها به طرق مختلف استفاده کرد. مثلاً می‌توانید رباتی طراحی کنید که برایتان عضوگیری کند یا یک ربات با هدف ارسال کارت ویزیت دیجیتال شما برای صاحبان مشاغل طراحی کنید. حتی ربات‌هایی برای انجام خدمات پرداخت وجه مشتریان نیز ساخته شده‌اند.

افزایش ممبر کانال تلگرام

منظور از افزایش ممبر کانال تلگرام خرید ممبر است. این روش برای کسانی خوب است که به تازگی یک کانال تلگرامی طراحی کرده‌اند و بعد از اینکه دوستانشان را در کانال عضو کرده و کمی هم پست‌های جذاب گذاشته‌اند وقت این رسیده که تعداد اعضایشان را افزایش دهند.
افزایش تعداد اعضا از این نظر اهمیت دارد که باعث اعتماد بیشتر کاربران دیگر به شما خواهد شد و در نتیجه وقتی سایر انواع تبلیغات تلگرامی را راه بیندازید، کسانی که از راه تبلیغات وارد کانالتان می‌شوند راحت‌تر اعتماد کرده و به عضویت کانال درخواهند آمد.

تبلیغات کلیکی تلگرام

نوع دیگری از تبلیغات تلگرامی تبلیغات کلیکی است. همان طور که از نام آن پیداست به ازای تعداد کلیک‌هایی که روی تبلیغ شما می‌شود باید هزینه بپردازید. بنابراین این روش هم از جهاتی می‌تواند مقرون به صرفه باشد حتی شاید بتوان گفت نسبت به تبلیغات بازدیدی اقتصادی‌تر است. اما این هم مشکلات خاص خود را دارد.
بزرگ‌ترین مشکل در تبلیغات کلیکی این است که برای آگاهی از تعداد کلیک‌هایی که روی تبلیغتان می‌شود نیاز به نصب سامانه‌های خاصی دارید. توجه داشته باشید که کیفیت سامانه‌های مختلف با هم یکی نیست و باید از یک سامانه با کیفیت استفاده کنید تا آمار دقیق‌تری به شما نمایش دهد.
مشکل دیگر این است که همانند تبلیغات گوگل ادز احتمال کلیک‌های مداوم و بی‌هدف از سوی رقبا بر روی تبلیغتان کم نیست. در این صورت هزینه‌ای که بابت تبلیغ پرداخت کرده‌اید بدون اینکه سودی عایدتان کند هدر خواهد شد.

چگونه بهترین کانال های تلگرامی مرتبط با هر موضوع را شناسایی کنیم؟

همان طور که گفته شد بهترین کانال‌های تلگرامی برای ارسال تبلیغات شما کانال‌هایی هستند که موضوعی متناسب با کسب و کار خودتان داشته باشند؛ چراکه معمولاً مشتریان بالقوه شما عضو همین کانال‌ها هستند و احتمال اینکه با مشاهده تبلیغ، به عضویت کانال شما هم دربیایند بالاتر است.
توصیه می‌شود برای اینکه کیفیت کانالی که در آن تبلیغات خود را منتشر می‌کنید از کیفیت بالایی برخوردار باشید چند روزی عضو کانال باشید و کیفیت پست‌های آن را بررسی کنید. ببینید آیا مخاطب شما این پست‌ها را می‌پسندد؟ آیا پست‌هایی که در این کانال منتشر می‌شود تناسبی با برند شما دارد؟ سپس نسبت به رایزنی جهت انتشار تبلیغ اقدام کنید.
برای شناسایی این نوع کانال‌ها از روش‌های زیر استفاده کنید:

۱- عضویت در کانال تلگرام سایت‌ها

کافی است کلیدواژه کسب و کارتان را در گوگل سرچ کنید و وارد سایت‌هایی که در صفحه نتایج نمایش داده می‌شود شوید. شبکه‌های اجتماعی این سایت‌ها را بررسی کنید. معمولاً یک کانال تلگرامی هم باید داشته باشند. در صورت وجود کانال تلگرام، عضو کانال شوید و بعد از بررسی همه جوانب، برای انتشار تبلیغ با مدیر کانال وارد گفتگو شوید.

۲- عضویت در کانال تلگرام پیج‌های اینستاگرام

همین مسئله در مورد پیج‌های اینستاگرام هم صدق می‌کند؛ بنابراین می‌توانید به راحتی موضوع مورد نظرتان را در اینستاگرام جستجو کرده و در صورت وجود کانال تلگرامی – که معمولاً در بیو نوشته می‌شود – عضو آن شوید.

۳- کمک گرفتن از کانال‌های تلگرامی دیگر

اگر در کانال‌های دیگری عضو هستید احتمال دارد با مشاهده روزانه پست‌ها به پست‌ها تبلیغاتی از جنس کسب و کار خودتان نیز برخورد کنید. در این صورت بی‌معطلی عضو کانال شده و مراحلی که در مورد کانال تلگرام سایت‌ها گفته شد را انجام دهید.

۴- کمک گرفتن از سایت‌های معرفی کانال تلگرامی

بعضی از سایت‌ها مانند سایت telegramcanal با هدف معرفی کانال‌های تلگرامی ایجاد شده‌اند. برای پیدا کردن سایت‌های بیشتر می‌تواند عبارت‌هایی مانند «معرفی کانال‌های تلگرامی» را گوگل کنید. این سایت‌ها معمولاً کانال‌های تلگرامی را بر اساس موضوع فعالیتشان دسته‌بندی کرده‌اند. در نتیجه به راحتی می‌توانید کانال‌های فعال در زمینه مورد نظرتان را پیدا کنید.

مزایای تبلیغات تلگرامی

در کل تبلیغات از هر کانالی که باشد برای هر کسب و کاری یکی از ضروریات است. فرض کنید شما یک فروشگاه در یک کوچه خلوت داشته باشید، در این صورت مشتریان از کجا باید بدانند در انتهای این کوچه مغازه‌ای است که می‌تواند نیازهای آن‌ها را رفع کند؟ به این فکر کنید که اگر متوجه شوند حتی شاید خوشحال هم بشوند چراکه احتمالاً دیگر نیازی به طی مسافتی طولانی برای پیدا کردن نیازهایشان در بازاری به این بزرگی و عظمت نخواهند داشت. به علاوه گستره انتخاب‌های ایشان وسیع‌تر خواهد شد و می‌توانند اجناس مغازه شما را هم جز گزینه‌های انتخابشان در نظر بگیرند.
در مورد تبلیغات تلگرامی هم قضیه به همین صورت است. به خصوص با سبک جدید زندگی که کرونا برای همه ما به وجود آورده بسیاری از کارها اینترنتی و موبایلی انجام می‌شوند. کاربران ترجیح می‌دهند در خانه بنشینند و هر چه نیاز دارند را در لپتاپ و موبایلشان بیابند. در این میان یکی از کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌ها در میان ایرانیان بعد از اینستاگرام، تلگرام است. کاربران زیادی هر شب بعد از فراغت از کار روزانه برای رفع خستگی هم که شده سری به کانال‌های تلگرامی‌شان می‌زنند. بنابراین به جرئت می‌توان گفت تبلیغات در تلگرام از ضمانت بالایی برخوردار خواهد بود.

قیمت تبلیغات در تلگرام

قیمت هرکدام از انواع تبلیغات تلگرامی متفاوت از دیگری است.
البته روش‌هایی که فقط بر روی تبلیغات شرکت شما تمرکز دارند مانند ساخت ربات تلگرامی یا تبلیغات گسترده در تلگرام هزینه‌های بالاتری نسبت به سایر روش‌های تبلیغات خواهند داشت.
عامل دیگری که در قیمت تبلیغات تلگرامی تأثیر دارد چندمین پست بودن تبلیغ است. مثلاً پستی که در ابتدای شب گذاشته می‌شود و بعد از آن شاید ده‌ها پست دیگر هم منتشر شوند را نمی‌توان با پستی که آخر شب منتشر شده و تا صبح روز بعد روی صفحه نمایش گوشی‌های کاربران باقی خواهد ماند مقایسه کرد.

جمع بندی

در کل می‌توان گفت تبلیغات در تلگرام یکی از روش‌های مؤثر بازاریابی برای انواع و اقسام کسب و کار است. در این روش شما به جای اینکه منتظر بمانید تا مشتریان به سراغتان بیایند خودتان به سراغ مشتری‌هایتان رفته‌اید و در نتیجه یک بازاریابی مؤثر انجام خواهید داد. به خصوص اگر این کار هدفمند و با توجه به مخاطب هدف صورت بگیرد می‌تواند بیشترین برگشت سرمایه را برایتان داشته باشد. پلتفرم تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی جریان به شما کمک می‌کند که تبلیغات در تلگرام خود را به صورت هدفمند و بهینه در کانال‌های پربازدید تلگرام پیاده‌سازی کنید.

 

تبلیغات فیسبوکی چیست؟

تبلیغ در فیسبوک به عنوان یکی از روش های تاثیرگذار تبلیغات اینترنتی به کسب و کارها اجازه می دهد تبلیغات سفارشی خود را ترویج کنند یا محتوایی را در اختیار مخاطبان هدف خود بگذارند. اینکار با هزینه های مختلفی انجام می شود که معمولا بر اساس دسترسی به مخاطبان و تعامل آن ها محاسبه می شود. تبلیغ فیسبوکی می تواند در بخش News Feed مخاطبان یا ستون راست فیس بوک به نمایش در آید. زمانی که در فیس بوک تبلیغ می کنید، می توانید بینشی در مورد مشتریان فعلی و احتمالی خود به دست آورید. اطلاعات و داده هایی که از طریق تبلیغات فیس بوکی خود جمع آوری می کنید، می تواند هدف گیری تبلیغ برای تجربه بهتر و موثرتر را بهبود ببخشد.

 

 

سه مورد از بهترین تمرینات برای تبلیغات در فیسبوک:

قبل از اینکه بخواهید کار خود را در فیس بوک آغاز کنید، باید سه مورد از بهترین تمرینات برای تبلیغ در فیس بوک را بشناسید:

 1. همیشه قبل از اینکه کار خود را آغاز کنید، اهدافتان را تعیین نمایید: باید قبل از اینکه تصمیم به صرف هزینه در تبلیغات فیس بوک بگیرید، هدف از تبلیغ خود را بشناسید. باید بدانید هدف شما از اینکار چیست. می خواهید فروش خود را افزایش دهید؟ به دنبال افزایش آگاهی از برند خود هستید؟ می خواهید نرخ تبدیل خود را بیشتر کنید؟ هر فعالیتی که توسط مخاطبان تان در تبلیغ فیسبوکی انجام می‌شود برای شما هزینه بر است. پس اطمینان حاصل کنید که قبل از هر سرمایه گذاری، اهداف خود را می شناسید.

 2. در هدف گیری مخاطبان خود خاص باشید: همانطور که می دانید میلیون ها کاربر از سایت فیسبوک استفاده می‌کنند. برای اینکه بتوانید تبلیغ خود را برای افراد مناسبی نمایش دهید زمانی را برای تنگ تر کردن حوزه مخاطبان خود اختصاص دهید.

 3. تبلیغ خود را به صورت منظم تغییر دهید: برای اینکه کاربر از دیدن تبلیغ تکراری خسته نشود آن را به صورت منظم تغییر دهید. خستگی از تبلیغ زمانی رخ می دهد که کاربر یک تبلیغ واحد را چندین بار می بیند. متاسفانه زمانی که نرخ کلیک افت می کند، فیسبوک شما را جریمه می کند و همین امر موجب افزایش CPC (هزینه به ازای کلیک) می شود.  این موضوع بدین معنی است که لایک ها، کامنت ها و سایر کلیک ها برایتان گران قیمت تر از قبل خواهد بود. این موضوع بر روی تعامل و اکتساب کمپین اثر می گذارد.

چگونه در ۷ مرحله ساده در فیسبوک تبلیغ کنیم؟

به کمک مراحل ساده ای که در ادامه بیان خواهیم کرد می توانید اهداف خود را تعیین کنید، مخاطبانی را هدف قرار دهید و تبلیغ خود را به نمایش بگذارید. باید بدانید که فیسبوک یکی از بهترین فضاهای ممکن برای اجرای انواع تبلیغات دهان به دهان محسوب می‌شود.

مرحله اول: صفحه کسب و کار خود را در سایت فیس بوک ایجاد کنید

زمانی که می خواهید صفحه فیس بوک خود را ایجاد کنید، مهم ترین مرحله تعیین طبقه بندی صفحه مدنظر شماست. طبقه بندی مناسبی را انتخاب کنید که بتواند ماهیت کسب و کار شما را توصیف کند و به افراد کمک نماید و شما و صفحه تان را به راحتی پیدا کنند. نام طبقه بندی در صفحه شما به نمایش گذاشته می شود بنابراین اولین چیزی است که کاربر بعد از بازدید از صفحه برندتان در فیس بوک می بیند.

 • به facebook.com/pages/create بروید.

 • سپس طبقه بندی صفحه را انتخاب کنید.

 • بر روی Get Started کلیک کنید و دستورالعمل های ارائه شده را دنبال نمایید.

زمانی که می خواهید صفحه فیسبوکی خود را ایجاد کنید تمرینات زیر را مدنظر داشته باشید:

 • اطلاعات صفحه خود را با جزییات کامل پر کنید.

 • پروفایل‌های مرتبط در فیس بوک را در صفحه خود بگنجانید و از عکس کاور مناسب استفاده کنید.

 • استراتژی مناسبی برای صفحه فیسبوک خود داشته باشید.

مرحله دوم: برای تبلیغ فیس بوکی خود هدف ایجاد کنید

زمانی که می خواهید استراتژی را برای تبلیغ فیس بوکی خود ایجاد کنید، اطمینان حاصل نمایید که اهداف  شما خاص، قابل اندازه گیری، قابل دسترسی، مرتبط و محدود به زمان است. اینگونه اهداف برای تبلیغ فیس بوکی به شما کمک می کند بازگشت سرمایه گذاری بهتری داشته باشید. به عنوان مثال اگر کنفرانسی در حال اجرا دارید، هدف شما باید به صورت زیر باشد:

به دست آوردن ۱۰۰ ثبت نام کننده در دو ماه. این هدف استراتژی تبلیغی شما را هدایت می کند و به شما کمک می کند نوع تبلیغ را به درستی انتخاب کنید.

مرحله سوم: هدفی را برای کمپین خود انتخاب نمایید

خوب حالا که صفحه فیس‌بوکی خود را ایجاد کرده اید و اهدافی برای تبلیغ خود دارید، می توانید به Facebook Ads manager بروید و هدف خود را برای تبلیغ انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر هدف شما به دست آوردن ثبت نام کننده برای رویدادی است، هدف تبلیغ فیس بوک را به صورت افزایش مخاطبان و شرکت کنندگان در رویداد (Raise attendance at your event) انتخاب کنید. اگر می خواهید مخاطب را به وبلاگ خود هدایت کنید، هدف شما باید ارسال افراد به سایت (Send people to your website) باشد.

مرحله چهارم: مخاطبان هدف و هزینه تبلیغ را انتخاب کنید

 

مخاطبان هدف خود را سفارشی سازی نمایید.

 

این مرحله در تنظیم تبلیغ فیسبوکی و موفقیت آن بسیار حیاتی است. شما می توانید تبلیغات را بر اساس موقعیت، سن، جنسیت، زبان، تمایل ها و رفتارهای مخاطبان در اختیار آن ها قرار دهید. شما می توانید تبلیغ خود را برای مخاطبان سفارشی، سفارشی سازی نمایید تا به افرادی دست یابید که در حال حاضر کسب و کار شما را می شناسند یا آن ها را از لیست مخاطبان هدف خود حذف کنید تا بتوانید به افراد جدید در فیس بوک دست یابید. این مخاطبان سفارشی را می توان از طریق لیست مشتریان، ترافیک سایت یا فعالیت اپلیکیشن ایجاد کرد.

 

هدف قرار دادنِ مخاطبانِ درست، شما را مطمئن می سازد که می توانید از هزینه های صرف شده بیشترین استفاده را ببرید.

بودجه مناسبی انتخاب کنید:

 

بعد از اینکه مخاطبان هدف خود را انتخاب کردید، می توانید مقدار هزینه های صرف شده بر روی تبلیغ را مشخص نمایید. بودجه تبلیغی که تنظیم می کنید، ماکزیموم مقداری است که می خواهید صرف نمایید. اگر بودجه روزانه را انتخاب کنید، مقدار وارد شده ماکزیموم مقداری خواهد بود که هر روز بر روی تبلیغ خود صرف می کنید. اگر بودجه lifetime را انتخاب نمایید، مقدار عدد وارد شده، ماکزیموم مقداری است که می خواهید در طول تبلیغتان صرف کنید.

اهداف مناسبی را انتخاب کنید:

ابتدا برای یک هدف سرمایه گذاری کنید. هدف شما ممکن است به دست آوردن کلیک یا بازدید باشد. این موضوع مقدار هزینه هایی که صرف می کنید و افرادی که تبلیغ را مشاهده می کنند تعیین می کند. به عنوان مثال اگر صفحه ای را  به منظور دریافت لایک بیشتر بهینه سازی کنید، زمانی که فردی آن را لایک می کند باید هزینه ای پرداخت کنید.

بعد از اینکه بر روی اهداف خود سرمایه گذاری کردید، باید زمان اجرای تبلیغ در گوگل را تحت زمانبندی خاص تعیین نمایید. اگر بودجه lifetime را برای تبلیغ خود انتخاب کرده اید، ساعت و روز خاصی از هفته را انتخاب کنید تا تبلیغ شما در همان بازه زمانی نمایش داده شود. اجرا و نمایش تبلیغ بر اساس زمانبندی مناسب، موثرترین روش در صرف هوشمندانه هزینه های تبلیغاتی است. این موضوع بدین معنی است که تبلیغ شما در بهترین زمان ممکن در اختیار مخاطبان هدف قرار می گیرد. به عنوان مثال اگر ناحیه خاصی را هدف قرار می دهید، اطمینان حاصل کنید که زمانبندی شما به گونه مناسبی تعیین شده است.

مرحله پنجم: نحوه نمایش تبلیغ خود را انتخاب کنید

 

ایجاد واقعی یک تبلیغ، جذاب‌ترین بخش از تبلیغ در فیسبوک است. تصویر، عنوان، متن بدنه و نیز جای دهی تبلیغ واقعی خود را انتخاب کنید. شما می توانید تا ۵ تصویر داشته باشید و متن عنوان تنها ۲۵ کاراکتر خواهد بود.

به خاطر داشته باشید از آنجایی که عنوان شما بسیار کوتاه است، متنی که به کار می برید باید به اندازه کافی اغوا کننده باشد. به همراه عنوان، متنی وجود خواهد داشت که پست شما را همراهی می کند. این متن تا ۹۰ کاراکتر قابل نوشتن است. در نهایت باید محل نمایش تبلیغ فیس بوک خود را انتخاب کنید. تبلیغ جدید شما در News Feed کاربران دسکتاپی، News Feed کاربران موبایلی، ستون راست یا شبکه مخاطبان نمایش داده می شود.

مرحله ششم: سفارش دهید

بعد از اینکه تبلیغ خود را ایجاد کرده و آن را مرور نمودید، بر روی دکمه سبز رنگ سفارش کلیک کنید. این دکمه در سمت راست و پایین صفحه شما قرار دارد. ایمیلی از طریق فیس بوک برایتان ارسال می شود.

 

مرحله هفتم: گزارش تبلیغ در فیس بوک را ایجاد کنید

حالا که تبلیغ خود را ایجاد کردید، باید گزارشی در مورد موفقیت یا شکست آن ایجاد کنید. برای ایجاد گزارش در فیس بوک این بخش را مطالعه کنید.

 • به قسمت Ads Manager بروید و بر روی Reports کلیک کنید. به طور خودکار داده های گزارش پیش فرض در طول سی روز نشان داده می شود.

 معیارهایی که می توانید در بخش گزارشات مشاهده کنید را سفارشی سازی نمایید. بر روی دکمه آبی رنگ Export کلیک کنید تا بتوانید گزارش خود را دانلود کنید.

 

تبلیغات درآپارت

تبلیغات به عنوان یک روش مورد اعتماد و سودآور در عرصه مارکتینگ خودش را ثابت کرده است. تفاوتی ندارد از کدام نوع بیزینس هستید B2B یا B2C، اگر به دنبال یک روش سریع و کارآمد هستید و مایل هستید نرخ تبدیل تان را افزایش بدهید استفاده از این نوع تبلیغات بسیار برای شما توصیه می شود. هدف از تبلیغات کلیکی آن است که کاربر روی وب سایت تبلیغ کننده کلیک کند و وارد لندینگ پیج شود و اکشنی که تبلیغ کننده می خواهد را انجام دهد. این فراخوان عمل می تواند خرید محصول باشد می تواند عضویت در خبرنامه، دانلود ویا … باشد.

تبلیغات در یوتیوب

 یوتیوب یکی از تاثیرگذارترین سرویس‌های شرکت گوگل، دومین موتور جستجوی محبوب و بزرگترین شبکه اشتراک ویدیوی جهان است که در هر دقیقه بیش از ۳۰۰ ساعت ویدیو در آن آپلود می‌شود. کاربران یوتیوب روزانه ۵ میلیارد ویدیو تماشا می‌کنند. در سال‌های اخیر با افزایش سرعت اینترنت و به دنبال آن افزایش تقاضای محتوای ویدیویی، کسب و کارها نیز ویدیو مارکتینگ و در صدر آن تبلیغات یوتیوب را جزو اولویت‌های خود برای حضور در بازار قرار داده اند. داده های مراکز بازارپژوهی نشان می‌دهد که ۸۷% از مارکترها از ویدیو مارکتینگ بهره می‌برند که ۸۸% آنها از بازگشت سرمایه (ROI) ویدیومارکتینگ رضایت دارند.

 

تبلیغات یوتیوب مناسب چه کسب و کارهایی است؟

ویدئو با دارا بودن تمامی المان‌های تاثیرگذار بر روی مخاطب مانند، تصویر، صوت، حرکت و بعد در حال حاضر ترند دنیای تبلیغات مدرن است و در این بین می‌توان گفت یوتیوب رهبر پلتفرم‌های ویدئویی می‌باشد. در این پلتفرم امکان هدفگیری مشتریان بر اساس علایق، رده سنی، جنسیت، سطح درآمدی، وضعیت والدینی، دستگاه مورد استفاده، کلمات کلیدی و جایگاه قرارگیری تبلیغات را دارد. امکان هدفگیری کشور ایران در تبلیغات یوتیوب وجود ندارد و نمی‌توان هدفگیری دقیقی برای کاربران ایرانی داشت. اما کسب و کارهایی که مشتریان آنها در خارج از کشور هستند، مانند خدمات درمانی و زیبایی و یا شرکت‌های فعال در زمینه صادرات، می‌توانند از هدفگیری مکانی در تبلیغات یوتیوب استفاده کنند.

هزینه تبلیغات ویدیویی در گوگل چگونه محاسبه می‌شود؟

فعالسازی تبلیغ ویدیویی یوتیوب از طریق سرویس Google Ads انجام می‌شود. هزینه تبلیغات در یوتیوب پایین‌تر از هزینه تبلیغ در موتور جستجوی گوگل است و تبلیغ کنندگان تنها زمانی که مشتریان بالقوه ویدیوی تبلیغاتی آنها را مشاهده کنند، هزینه پرداخت می‌کنند. هزینه تبلیغات یوتیوب به صورت CPV (هزینه به ازای مشاهده آگهی) و CPM (هزینه به ازای هزار بار دیده شدن آگهی) توسط آگهی دهنده مشخص می‌شود. درآمد گوگل از تبلیغات یوتیوب در سال ۲۰۱۸ به میزان ۱۸% افزایش یافته است که افزایش درخواست برای تبلیغات در یوتیوب توسط صاحبان کسب و کار مهمترین عامل این رشد بوده است. با رقابتی شدن فضای تبلیغاتی یوتیوب در سال‌های آتی پیش‌بینی می‌شود، هزینه تبلیغ در یوتیوب نیز افزایش یابد.

ایمیل مارکتینگ چیست؟ تکنیک های بازاریابی ایمیلی کدامند؟

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) یا بازاریابی ایمیلی یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که از اهمیت ویژه‌ای در بازاریابی محتوا برخوردار است.

متخصصان دیجیتال مارکتینگ، هر زمان می‌خواهند استراتژی محتوا را برای یک کسب و کار تدوین کنند، باید به این سوال پاسخ بدهند که می‌خواهند چه جایگاهی برای ایمیل مارکتینگ در نظر بگیرند.

مجموعه درس‌های آموزش بازاریابی ایمیلی در متمم، می‌کوشد به بعضی از سوال‌های کلیدی در این زمینه پاسخ دهند.

تفاوت تبلیغات ایمیلی و بازاریابی ایمیلی چیست؟

بسیاری از ما، بازاریابی ایمیلی (Email Marketing) و تبلیغات ایمیلی (Email Advertising) را به صورت مترادف به کار می‌بریم.

اما بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ، بسیار گسترده‌تر از تبلیغات ایمیلی است.

در تبلیغات ایمیلی، شما یک پیام تبلیغاتی مشخص دارید و می‌خواهید آن را از طریق ایمیل، برای افراد زیادی ارسال کنید. در چنین شرایطی، حتی ممکن است اصول اخلاقی را زیر پا بگذارید و با خرید یک بانک ایمیل، این کار را انجام دهید.

اما وقتی از بازاریابی ایمیلی حرف می‌زنیم، منظورمان ارتباط بلندمدت و دوسویه با مشتریان بالقوه و بالفعل است. این ارتباط، با مجوز مشتری آغاز شده و با رضایت او ادامه پیدا می‌کند. ضمن این‌که پیام‌هایی هم که رد و بدل می‌شوند، فراتر از پیام‌های تبلیغاتی هستند.

 

ساخت لیست ایمیل چگونه انجام می‌شود؟

وقتی تأکید می‌کنیم که در ایمیل مارکتینگ، یک رابطه‌ی دوسویه‌ی مبتنی بر رضایت شکل می‌گیرد، طبیعی است این سوال برای شما پیش بیاید که من چگونه باید ایمیل‌های مخاطبان و مشتریان را جمع کنم؟

من لیستی از هزار، ده‌هزار و بلکه صدها هزار نفر را می‌خواهم که با آن‌ها ارتباط ایمیلی داشته باشم و آن‌ها هم از این ارتباط راضی باشند. چنین کاری ساده به نظر نمی‌رسد.

درس ساخت لیست ایمیل به این سوال پرداخته و در آن‌جا کوشیده‌ایم نکات مرتبط با روش های جمع آوری ایمیل و مباحث مربوط به رضایت مشتری را مرور کنیم.

خبرنامه های خوب چگونه طراحی می‌شوند؟

 

یکی از ابزارهای ایمیل مارکتینگ، خبرنامه ایمیلی است. به این معنا که یک کسب و کار، در بازه‌های زمانی مشخص (مثلاً هفتگی یا ماهانه) خبرنامه‌ای را در قالب ایمیل برای مخاطبان خود ارسال می‌کند.

ظاهر کار، بسیار جذاب است: به صورت منظم، برای مخاطبان خود پیغام می‌فرستید و برند خود را به یادشان می‌آورید. هم‌چنین گاهی، فروش‌ها و تخفیف‌ها و جشنواره‌ها را از همین طریق به آن‌ها اطلاع می‌دهید.

اما پیاده‌سازی پروژه‌ی خبرنامه ایمیلی، اصلاً ساده نیست. بسیاری از ایمیل‌ها هرگز باز نمی‌شوند. کسانی هم که ایمیل را باز می‌کنند، ممکن است از محتوای آن راضی نباشند و دفعات بعد، دیگر ایمیل را باز نکنند.

بنابراین طراحی خبرنامه خوب، ریزه‌کاری‌های فراوانی دارد که بی‌توجهی به آن‌ها، می‌تواند این پروژه را با شکست مواجه کند.

چه شاخص‌هایی برای سنجش اثربخشی ایمیل مارکتینگ وجود دارد؟

شاخص‌های بسیار متنوعی برای سنجش اثربخشی ایمیل مارکتینگ، تعریف می‌شوند.

کافی است عبارت Email Marketing KPIs را در گوگل جستجو کنید تا مجموعه‌ی گسترده‌ای از شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) مرتبط با بازاریابی ایمیلی را بیابید.

از کدام پلتفرم ارسال ایمیل انبوه استفاده کنم؟

اگر عبارت Email Marketing Software یا در فارسی عبارت ارسال ایمیل انبوه را سرچ کنید، با تعداد زیادی سرویس‌دهنده‌ روبرو می‌شوید که همگی با یکدیگر در یک زمینه‌ی مشخص رقابت می‌کنند: این‌که خدمات ایمیل مارکتینگ شما را در دست بگیرند.

طبیعتاً قیمت‌های این سرویس‌ها متفاوت است. بر همین اساس معمولاً بسیاری از کسب و کارها، از همه‌ی این سرویس‌دهندگان استعلام می‌گیرند و قیمت‌ها را کنار هم می‌گذارند و یک سرویس را انتخاب می‌کنند.

این در حالی است که پارامترهای بسیار زیادی وجود دارند که باید هنگام خرید خدمات ایمیل مارکتینگ به آن‌ها توجه کنیم.

اتیکت ارسال ایمیل

به سختی می‌توان ایمیل‌هایی را یک فرد به فرد دیگری می‌فرستد، مصداق ایمیل مارکتینگ در نظر گرفت.

اما از سوی دیگر، وقتی در متمم درس ایمیل مارکتینگ داریم، انتظار می‌رود نکاتی هم در زمینه‌ی اصول اخلاقی و حرفه‌ای در ارتباط ایمیلی مطرح کنیم. به همین علت، ما درسی را به اتیکت ارسال ایمیل اختصاص داده‌ایم.

اگر از نظر ذهنی برایتان سخت است که این درس را زیرمجموعه‌ی ایمیل مارکتینگ در نظر بگیرید، هنگام مطالعه‌ی آن، فرض کنید سرگرم خواندن درسی از زیرمجموعه‌ی مهارت ارتباطی هستید.

چه درس‌های دیگری در متمم، مکمل ایمیل مارکتینگ محسوب می‌شوند؟

بسته به این‌که هدف شما از بازاریابی ایمیلی چه باشد، پاسخ این سوال متفاوت است.

اگر به کارهای ساده مثل گردآوری لیست ایمیل و ارسال خبرنامه قانع هستید، همین درس‌های ایمیل مارکتینگ (که ترتیب آن‌ها در انتهای همین مطلب مشخص شده) برایتان کافی خواهد بود.

اما اگر قرار است حداکثر پتانسیل ایمیل مارکتینگ را به کار بگیرید، درس‌های زیر هم می‌توانند به شما کمک کنند:

 • استراتژی محتوا

 • تولید محتوا

 • مدیریت ارتباط با مشتریان (خصوصاً مدل IDIC)

سخن آخر

انتخاب پلتفرم درست برای تبلیغات، یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت یک کمپین اینترنتی است. بسیاری از کسب و کارها به دلیل نداشتن آشنایی کافی با فضای اینترنت و مخاطبان آن، تصمیم می‌گیرند از روش‌های سنتی تبلیغات استفاده کنند. اما نکته اینجاست که تبلیغات در فضای اینترنت نه تنها هزینه کمتری بر کسب و کارها تحمیل می‌کند، بلکه امکانات متنوع بسیاری را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتواید کمپین‌ مورد نظرتان را آن طور در ذهن دارید، پیاده سازی کنید.

سایت تبلیغاتی چیست؟

سایت تبلیغاتی با توجه به افزایش استفاده عموم مردم از اینترنت به عنوان وسیله‌ای ارتباطی در سال ‌های اخیر رونق چشم گیری یافته است.

نمایش نام، شعار تبلیغاتی، علائم و تصاویر تبلیغاتی در سایت های تبلیغاتی پربازدید، با هدف گسترش بازاریابی اینترنتی برای کسب و کار مجموعه، مورد نظر می‌باشد.

طراحی سایت تبلیغاتی معمولا به دو روش عمومی و تخصصی شکل می‌گیرد که طی مقاله پیش رو به جزئیات آن می‌پردازیم.

دسته بندی های سایت تبلیغاتی

سایت تبلیغاتی به وب سایت ‌های گفته می‌شود که محتوای آن‌ها تنها تبلیغات برای کسب و کارهای گوناگون بوده و در دسته‌بندی‌‌های گوناگون اقدام به تبلیغات در حوزه ‌های متفاوت می‌نمایند.

 • سایت تبلیغاتی عمومی

در این نوع از طراحی وب سایت بدون محدودیت هر نوع تبلیغاتی در سایت درج می‌گردد.

مخاطب این وب سایت ‌ها عموم مردم بوده و حتی در سایت های تبلیغاتی پربازدید عمومی نیز تنها بخشی از مخاطبین نیاز به خدمات شما خواهند داشت؛

در نتیجه، تبلیغ در این سایت‌ ها معمولا ارزان‌تر از تبلیغات در سایت تخصصی هستند.

 • سایت تبلیغاتی تخصصی

سایت‌ های تبلیغاتی تخصصی در ارتباط با موضوعی خاص، تبلیغات انجام می‌دهند.

مخاطب این وب سایت‌ ها کمتر از سایت عمومی بوده اما تمامی افرادی که به این وب سایت سر می‌زنند، نیازمند خدمات تبلیغ‌شده می‌‌باشند.

برای مثال در صورتی که تبلیغات خود را روی بیلبوردهای درون شهر نصب نمایید، عموم مردم آن را مشاهده خواهند نمود و توجه بخشی از آنان به خدمات ارائه شده جلب خواهد شد!

این شیوه از تبلیغات بسیار مشابه سایت ‌های تبلیغاتی عمومی عمل می‌نماید.

در مقابل زمانی که در یک داروخانه اقدام به تبلیغ محصولات آرایشی و بهداشتی نمایید؛

با توجه به اینکه مخاطبین تبلیغات شما قشر خاصی هستند که در داروخانه حضور پیدا می‌کنند، بازخورد بیشتر و بهتری دریافت خواهید نمود.

ویژگی ‌های سایت های تبلیغاتی پربازدید

 • درنظر گرفتن بخشی برای تبلیغات رایگان در طراحی وب سایت تبلیغاتی

 • امکان ایجاد دسته بندی‌های گوناگون برای پرداختن به تبلیغات متنوع

 • طراحی بخش‌هایی برای تبلیغات هزینه‌دار و طراحی شده به لحاظ گرافیکی

 • امکان ایجاد بنر تبلیغاتی در سایت های تبلیغاتی پربازدید

 • مشاهده و بررسی محتوای تبلیغات درج شده پیش از نمایش در سایت

 • امکان ایجاد پکیج‌های گوناگون برای تبلیغات (پکیج تبلیغات در بنر، پکیج بخش نیازمندی‌ها و ….)

 • امکان انتخاب آگهی‌های منتخب و نمایش آنان در اولین صفحه از سایت های تبلیغاتی پربازدید

 • اتصال به درگاه پرداخت اینترنتی جهت پرداخت هزینه تبلیغات در بخش‌های گوناگون

 • نمایش قوانین و مقررات ثبت آگهی به کاربران

 • نمایش تعرفه تبلیغات در بخش‌های گوناگون

 • امکان استفاده از کلمات کلیدی در متن آگهی جهت بهینه سازی موتورهای جستجو و نمایش وب سایت در نخستین صفحات گوگل

طراحی وب سایت

برای یک شرکت طراحی سایت تضمین موفقیت یک امر قدرتمند محسوب می شود. اما بی دلیل ساخت وب سایت شما را موفق شده نمی دانیم. طراحی وبسایت با تجربه تیم طراح سایت و علم به روز در طراحی پورتال ادغام می شود. بندهای ذکر شده در ادامه راز موفقیت پروژه راه اندازی سایت و موفقیت استاراپی است.

ظاهر طراحی وب سایت

طراحی وب سایت باید از رابطه کاربری مناسب طراحی سایت ریسپانسیو بهره مند باشد. سامانه وبلاگ ساز یا همان CMS باید متناسب با بازار هدف آینده تعریف گردد. یک پروژه تولید وب سایت باید متناسب با طراحی سایت موبایل و تبلت و … تعریف گردد. سادگی و نهایت زیبایی در کنار تناسب قیمت طراحی سایت ارزشمند است.

ساخت وب سایت متناسب با نیاز شما

 • فروشگاهی

 • خبری

 • شرکتی

 • همسان

طراحی سایت فروشگاهی به شکل متمرکز – واکنشگرا یک جهش می باشد. طراحی فروشگاه اینترنتی محصولات شما را به سمت بازار هدف هدایت خواهد کرد. طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی به جای استفاده از ابزار های سایت ساز آنلاین مانند انواع فروشگاه ساز تاثیر ۷۰ درصد افزایش فروش دارد. اهمیت امتیاز به کدنویسی اختصاصی در طراحی وبسایت فروشگاهی، توسط گوگل یک واقعیت است.

در کنار ساخت وبسایت، موفقیت اپلیکیشن را نیز تضمین کنید. با اتصال ساخت اپلیکیشن به طراحی سایت مدرن ورودی بازار هدف خود را منفجر کنید. ورودی بازارهای موبایلی مانند گوگل پلی و اپ استور یک نیروی محرکه قدرتمند برای شما می باشد.

باطن طراحی وبسایت

لطفا به ماهیت و کلیت این سایت نگاه کنید. کدنویسی های به روز و حرفه ای بدون استفاده از عکس به جهت سرعت بارگزاری از فاکتورهای اصلی دستیابی به طراحی سایت ارزان و موفق می باشد. ما در پروژه های ساخت وب سایت با در نظر گرفتن فاکتور های زیرساختی، درصد موفقیت طراحی وب سایت را بالا می بریم.

آینده نگری ساخت سایت

توجه شرکت طراحی سایت به تمام نکات طراحی و رعایت الگوریتم گوگل در راستای نمایش در سطح بالاتر از رقبا، یک امر بسیار مهم است. علم و تجربه انجام پروژه های گوناگون ساخت وب سایت عنصر مهم شناخت مسیر توسعه می باشد. مسیر رشد تجارت شما با طراحی وب به سبک ایران تبلیغ کوتاه تر می شود.

نیاز ها و اهداف بلند مدت و کوتاه مدت و روانشناسی بازار هدف شما بخش مهم کلید موفقیت طراحی وبسایت است. ما این بخش را به خوبی مسیریابی می کنیم

هزینه طراحی سایت

در ایران تبلیغ خبری از هزینه های چند ده میلیونی بابت راه اندازی سایت سئو شده نیست. با تکیه به نیروی دانش بنیان و با تجربه کافی (با توجه به گستره خدمات) و شناخت مجموعه از تضمین بازدهی راه اندازی سایت و آنالیز بازار هدف با نرخ بسیار مناسب، کیفیت تضمین می گردد.

ساخت سایت و دست پر

 

با کارافرینی برای خبرگان کدنویسی و طراحان سایت برتر کشور به شکل نیروهای دورکار هزینه طراحی وب سایت را به شکل چشم گیر پایین آوردیم. این هزینه در جیب شماست. با طراحی قدرتمند وب نیازی به تبلیغات ندارید. ساخت سایت شما چنان حرفه ای شروع شده که اصل بودجه شما در جیب خواهد ماند. با جیب مطمئن و دست پر ابتکار عمل آینده را در دست بگیرید.

 

مشاوره تبلیغات مجازی

مشاوره تبلیغات گامی موثر در انتخاب مسیری درست در رسیدن به اهداف سازمانی است. سازمان ها زمانی به مشاوره تبلیغات نیاز دارند که مسیر دستیابی به اهداف مشخص نیست. تیم مشاوره تبلیغات با ایجاد رویکردی مناسب به تولید و ارائه محتوا برای مخاطبان می پردازند. کیفیت محتوا و رسانه انتخابی نقش موثری در استقبال عمومی از تبلیغات سازمان ایفا می کند به نحوی که انتخاب نادرست این موارد می تواند منجر به هدر رفت منابع و سرمایه های سازمان شود.

 

مشاوره تبلیغات چیست؟

فرآیند مشاوره تبلیغات با تحقیقات و پژوهش در زمینه کسب و کار آغاز می شود و در نهایت منجر به ارائه راهکارهای عملی جهت بهبود فرآیند تبلیغاتی سازمان می گردد. مشاور تبلیغاتی سازمان وظیفه تحلیل داده های آماری و مشاهدات تجربی به منظور پیشنهاد راهکارهای موثر در فرآیند تبلیغات را عهده دار است.

 

مشاور تبلیغات چه کسی است؟

مشاور تبلیغاتی فرد یا سازمانی است که توسط کسب و کار ها برای ارائه خدمات مشاوره تبلیغاتی به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت دعوت به همکاری می شود. مشاور خبره پس از گفتگو با مدیران کسب و کار و بررسی سازمان مورد نظر به تعیین بودجه و تدوین برنامه تبلیغاتی بر اساس نیازهای مشتری، ویژگی های محصولات و خدمات و اهداف سازمانی می پردازد.
علاوه بر این می توان مسئولیت طراحی و اجرای برنامه های تبلیغاتی، نظارت بر تولید محتوای تبلیغاتی یا انتخاب رسانه تبلیغاتی مناسب را بر عهده مشاور تبلیغاتی سازمان قرار داد. همچنین مشاور تبلیغات در خصوص برنامه های بازاریابی، روابط عمومی، ارتباطات و تبلیغات سازمان برنامه ریزی و تصمیم گیری می نماید. شما با بهره گیری از توانایی های یک مشاور تبلیغاتی گام مهمی در جهت پیش گرفتن از رقبا خواهید داشت.

مشاوره تبلیغات به چه شکلی انجام می شود؟

 • مشاوره ساعتی

در مشاوره ساعتی، مشاور تبلیغات تنها وظیفه راهنمایی و پیشنهاد فرصت ها را در حوزه کسب و کار شما را بر عهده دارد. در این روش مشاوره تبلیغاتی فرصت بحث و بررسی عمیق مشکلات و تحلیل راه های پیشنهادی وجود ندارد. به همین علت مشاوره تبلیغاتی ساعتی تنها به کسب و کارهای کوچک و استارتاپ ها توصیه می شود و حداقل ۵ الی ۸ ساعت مشاوره جهت بررسی کسب و کار مورد نیاز خواهد بود.

 

 

 • مشاوره ماهانه یا سالانه (بلند مدت)

 

 

دوره های بلند مدت مشاوره تبلیغات معمولا در مدت زمان مشخص مثلا ۸ ساعت الی ۱۲ ساعت در ماه به مدت شش ماه تا یک سال انجام می شود. جلسات مشاوره با حضور مدیران شرکت و در محل از پیش تعیین شده برگزار می شود. در مشاوره تبلیغاتی بلند مدت، شخص مشاور نقش توصیه کننده، برنامه ریز و ناظر بر اجرای پروژه است و با تحلیل و شناخت موقعیت سازمان در بازار رقابتی توصیه های لازم جهت اجرای برنامه های تبلیغاتی را ارائه می نماید و بر اجرای برنامه ها نظارت کامل دارد.

 

خدمات مشاوره تبلیغات بلند مدت شامل چیست؟

 • بررسی جایگاه فعالی تبلیغاتی و برند سازمان

 • انجام تحقیقات و تحلیل بازار

 • پیشنهاد راه حل های هوشمندانه و خلاق

 • بهبود ارتباط با بازار هدف به منظور افزایش فروش و تبدیل مخاطبان به مشتری

 • طراحی و تدوین برنامه جامع تبلیغاتی و برندسازی

 • نظارت بر عملکرد پیمانکاران تبلیغاتی

 • بررسی و تحلیل فعالیت های تبلیغاتی رقبا

 

 

چه زمانی شما به یک مشاور تبلیغاتی در سازمان خود نیازمند هستید؟

 • اگر هزینه های بالای تبلیغات سازمان شما را به ستوه آورده است…

 • اگر احساس می کنید به قدر کفایت به مخاطبان هدف معرفی نشده اید…

 • اگر از همکاری با شرکت های تبلیغاتی رضایت نداشته اید…

مشاوره تبلیغات در تهران

انتخاب مشاور تبلیغات در تهران روش درستی برای رسیدن به اهداف تبلیغاتی و برندسازی سازمانی است. هسته اصلی پیام های تبلیغاتی، تولید محتوای مناسب تبلیغاتی و انتخاب بهترین کانال ارسال پیام است تا مخاطب شناخت درستی از کسب و کار شما بدست آورد. با راهنمایی مشاور تبلیغات در تهران می توان فرآیندهای بازاریابی و تبلیغاتی بهبود بخشید. از مهم ترین مزایای حضور مشاور تبلیغات در سازمان ها ایجاد هماهنگی بین اعضای تیم و نظارت بر عملکرد آنها است. در راستای برندینگ و تبلیغات، کمک گرفتن از مشاور تبلیغات در تهران تاثیر زیادی در رسیدن به اهداف سازمانی دارد.

 

هداف تبلیغات و استخدام مشاور تبلیغاتی در سازمان ها

 1. ایجاد تقاضا

 2. معرفی محصول

 3. ارائه قیمت فروش محصول

 4. افزایش شناخت برند

 5. اطلاع رسانی از محصول جدید

 6. ایجاد اعتماد از برند

 7. افزایش سهم بازار

 8. افزایش نرخ استفاده از محصول

 9. توسعه بازار

 10. دستیابی به فضای جدید رقابتی

خدمات مشاور تبلیغاتی شامل چیست؟

 • ارائه مشاوره تبلیغاتی، مشاوره تبلیغات آنلاین و مشاوره تبلیغات محیطی

 • ارائه راهکارهای خلاق تبلیغاتی

 • برنامه ریزی و تدوین کمپین تبلیغاتی

 • ارائه راهکارهای جذاب در برگزاری تبلیغات

 

هدف از به کار گیری مشاور تبلیغاتی در سازمان ها چیست؟


مشاور تبلیغاتی با هدف پیشبرد اهداف خدمت رسانی و فروش و پیشرفت در مسیر موفقیت سازمانی در یک سازمان مشغول به فعالیت می شود.

مزیت های حضور مشاور تبلیغاتی در سازمان چیست؟


مشاوره تبلیغاتی مسیری است که همه سازمان ها برای رسیدن به اهداف و ساخت برند ارزشمند و قابل اعتماد طی می کنند. قطعا مسیر تبلیغات جاده پر پیچ و خمی است که بدون حضور فرد یا سازمانی خبره در امر تبلیغات پیمودن آن دشوار خواهد بود. می توان گفت موفقیت و عدم موفقیت سازمان ها در گرو برنامه ریزی صحیح و اجرای درست استراتژی های تبلیغاتی است. حضور مشاور تبلیغاتی در امر برندسازی سازمانی بسیار اثرگذار خواهد بود.

 

تاثیر مشاوره تبلیغات در موفقیت سازمان ها


برای استفاده موثر از بودجه تبلیغاتی و افزایش بازدهی تبلیغات لازم است برنامه جامع تبلیغات تدوین و اجرا شود تا با سازمان بتواند به اهداف مورد نظر خود دست یابد. حضور یک مشاور تبلیغاتی در سازمان می تواند در ارائه راهکارها و ابزارهای تبلیغاتی برای معرفی محصول به مشتریان به سازمان کمک کند و برآوردی از هزینه لازم بر اساس کانال مورد نظر، حجم تبلیغات و … به مدیران سازمان ها ارائه کند.

مشاور تبلیغاتی علاوه بر اینکه بر تمام مراحل تولید تبلیغ و چگونگی اجرای آن نظارت دارد، با بررسی رسانه های گران قیمت و یا محتوای نامناسب مدیران سازمانی را از صرف هزینه اضافه مطلع می سازد. همچنین پس از اجرای کمپین تبلیغاتی با بررسی نتایج حاصل از اجرای تبلیغات، میزان اثربخشی تبلیغ و نقاط قوت و ضعف ان را شناسایی می کند.

می توان گفت مهم ترین مزیت استخدام مشاور تبلیغاتی تسلط او بر مباحث بازاریابی، فروش، تبلیغات و برندینگ است که کمیپن تبلیغاتی را به صورت یکپارچه همراستا با اهداف پیش می برد.

وظایف مشاور تبلیغاتی چیست؟

 • تعیین نیازهای کسب و کار

 • تجزیه و تحلیل داده های بازار

 • تمرکز بر اجرای کمپین های تبلیغاتی

 • بررسی چگونگی توسعه بازار با نظارت مشاور تبلیغاتی سازمان

 • بررسی شرایط سازمان، محصولات و خدمات کارفرما

 • تهیه و تدوین برنامه جامع تبلیغاتی و برندینگ سازمان

 • طراحی برنامه تبلیغاتی و اجرای آن

 • تعیین بودجه بر اساس برنامه تبلیغاتی تدوین شده

 • طراحی کمپین های تبلیغاتی مناسب سازمان

 • انتخاب پیمانکار تبلیغاتی مناسب و نظارت بر اجرای کمپین ها

 • انتخاب بهترین و موثرترین رسانه های تبلیغاتی

 • آموزش پرسنل در حوزه بازاریابی و تبلیغات

 • ارزیابی فرآیند تبلیغات توسط تیم مشاوره تبلیغات

 • همکاری با سازمان در جهت افزایش سود و منفعت صاحبان کسب و کار

 

مشاوره تبلیغات چگونه نرخ مراجعه مشتریان را افزایش دهد؟

 1. مشاوره برندینگ : خلق برند جدید یا بازآفرینی برند قدیمی

 2. مشاوره تبلیغات : چگونه کمپین مناسب تبلیغاتی اجرا کنید و مشتریان جذب کسب و کار شما شوند؟

 3. مشاوره بازاریابی : راهکارهای توسعه بازار و افزایش نرخ تبدیل مشتریان چیست؟

چگونه مشاور تبلیغات شویم؟


مشاور تبلیغاتی علاوه بر دانش و تخصص به سال ها تجربه در حوزه تبلیغات نیازمند است. تجربیات شما در تبلیغات و برندینگ موجب می شودشبکه بزرگی از مشتریان و مخاطبان داشته باشید. داشتن تحصیلات مرتبط در زمینه تبلیغات می تواند به عنوان نقطه قوت شما در بین رقبای مشاور به حساب بیاید. برای اینکه به یک مشاور تبلیغاتی موفق تبدیل شوید لازم است این شغل با مهارت ها و ویژگی های شخصیتی شما هماهنگ باشد.

 

مشاور تبلیغات به چه تجاربی نیازمند است؟


معمولا مشاور تبلیغاتی متخصص در یکی از حوزه های محصول/ خدمت ، تکنیک های تبلیغاتی، رسانه تبلیغاتی، دیجیتال مارکتینگ و … است. بدین منظور لازم است مشاور با تجربه سال ها در این زمینه ها در شرکت ها و سازمان های مختلف فعلایت نماید. در این صورت مشاور تبلیغاتی طیف گسترده ای از مخاطبان و مشتریان را پوشش می دهد.

چه آموزش هایی برای تبدیل شدن به مشاور تبلیغاتی لازم و ضروری است؟


تجربه مهم ترین عامل در میزان موفقیت یک مشاور تبلیغاتی در کسب و کار است اما می توان گفت مدرک لیسانس یا فوق لیسانس بازاریابی، تبلیغات و ارتباطات می تواند حداقل مورد نیاز برای ورود به این حرفه باشد.

تفاوت مشاوره بازاریابی و مشاوره تبلیغات چیست؟


بازاریابی به برنامه ریزی کسب و کارها اشاره دارد و تبلیغات تنها یک گام از این برنامه جامع کسب و کار برای رسیدن به اهداف سازمانی و کسب رضایت مشتریان است. بازاریابی شامل خدماتی از جمله تحقیقات بازار، قیمت گذاری، روابط عمومی، فروش، تبلیغات و … می شود. می توان گفت مطابق با همین تفاوت در مسئولیت مشاور بازاریابی و مشاور تبلیغاتی نیز قابل مشاهده است که مشاور بازاریابی مسئولیت اجرا و نظارت کل کمپین جامع بازاریابی را بر عهده دارد در حالی که مشاور تنها ناظر بر اجرای بخش تبلیغات سازمان است.

 

ویژگی های فردی مشاور تبلیغاتی:

 1. برقراری ارتباط با مردم

 2. خلاق و پر انرژی

 3. دلگرم و رقابتی

 4. انگیزه و عزت نفس

 5. توانایی مقابله با استرس

 6. علاقه به کار خلاقانه

مهارت های لازم برای شغل مشاوره تبلیغات

 

 • دانش و تخصص در زمینه تبلیغات

 • داشتن ایده های خوب و قابل اجرا

 • توانایی ارزیابی نیازهای تبلیغاتی سازمان توسط مشاور تبلیغاتی

 • ایجاد کمپین تبلیغاتی

 • ارائه خدمات با قیمت مناسب

 • برنامه ریزی و اتمام کار در زمان مشخص

 • فعالیت با بودجه محدود

 • سازگاری مشاور تبلیغات با تیم

 • توانایی ارائه و متقاعد کردن

مشاور تبلیغات و برندینگ چه کاری انجام می دهد؟


مشاور تبلیغاتی فرد یا سازمانی است که با درک روند و بازار هدف، به برقراری ارتباط با مشتریان تمرکز دارد. مهم ترین وظیفه مشاور تبلیغاتی درک کسب و کار و تدوین برنامه تبلیغاتی برای دستیابی به اهداف سازمانی است. مشاور تبلیغاتی باید نیازها و بودجه سازمان را در نظر گرفته و طبق آن تکنیک های تبلیغاتی را پیاده سازی می نماید. با تجزیه و تحلیل دقیق مخاطبان می توان دریافت که پیام سازمان به درستی به مخاطب هدف می رسد.

 

مسئولیت های مشاور تبلیغاتی در سازمان چیست؟

 • آماده سازی کمپین های تبلیغاتی

 • ایجاد استراتژی های تبلیغاتی برای رسیدن به اهداف

 • مدیریت مالی کمپین تبلیغاتی

 • ایجاد روابط قدرتمند با مشتریان

 • ارائه خدمات بهینه در جهت برطرف سازی نیاز مشتریان

چرا مشاوره تبلیغات در سازمان ها ضروری است؟

مشاور تبلیغاتی یکی از عناوین جدید شغلی در دنیای امروز است که با رقابتی تر شدن کسب و کارها به وجود آمده و پررنگ تر شده است. صاحبان کسب و کار که در زمینه تبلیغات سنتی و دیجیتال دانش و تخصص لازم را ندارند بهتر است از یک مشاور تبلیغاتی در این امر کمک بگیرند. مشاوران تبلیغاتی دانش تبلیغات را به صورت علمی فرا گرفته اند و تجربه زیادی در این زمینه دارند.

 

ویژگی های منحصر به فرد مشاور تبلیغات چیست؟

 • معرفی روش های متنوع تبلیغاتی بر اساس مخاطب گوناگون

 • شیوه های مدرن تبلیغات که بازدهی را افزایش و هزینه ها را کاهش می دهد.

 • اجرای تخصصی شیوه های تبلیغاتی به منظور افزایش اثربخشی

فرآیند مشاوره تبلیغات چگونه است؟


مشاوره تبلیغاتی فرآیندی است که فرد یا سازمانی که در نقش مشاور تبلیغاتی سازمان است، پیشنهادات خود را به صاحبان کسب و کار ارائه می نماید. برنامه های تبلیغاتی در طرح های بلند مدت و کوتاه مدت حاصل فرآیند مشاوره تبلیغاتی است که مسیر فروش سازمانی را توجیه می کند.

 

۷دلیل مهم در استفاده از مشاور تبلیغاتی در کسب و کارهای نوین

 

 1. نداشتن دانش تخصصی تبلیغات و برندینگ توسط سازمان ها : مراجعه به متخصصین در هر زمینه یکی از راه های منطقی برای جلوگیری از هدر رفت بودجه سازمانی و نتیجه گیری مطلوب از روش های تبلیغاتی اجرا شده است.

 2. واگذاری وظایف مختلف به افراد متخصص : یکی از استراتژی های مدیریت کسب و کار آن است که مسئولیت هر بخش را به افراد متخصص و واجد شرایط آن کار واگذار کنیم. تبلیغات یک از مهم ترین برنامه های سازمانی محسوب می شود به همین علت مدیر موفق تبلیغات کسب و کار خود را بر عهده متخصص تبلیغات می گذارد.

 3. تدوین طرح تبلیغاتی توسط مشاور تبلیغاتی : استراتژی های مناسب و گام به گام کسب و کارها در امر تبلیغات توسط مشاوران تبلیغاتی تهیه و تدوین می شود.

 4. اجرای صحیح برنامه تبلیغاتی با نظارت مشاور تبلیغاتی سازمان : اجرای درست و بدون نقص کمپین های تبلیغاتی نیازمند تجربه کافی و ارزیابی دقیق بازخوردهای تبلیغاتی خواهد بود.

 5. انتخاب بهترین روش های تبلیغاتی : با گسترش دانش و تجربه شاهد معرفی روش های نوین در اجرای تبلیغات سازمانی هستیم. مشاور تبلیغاتی با درک صحیح کارکردها و تحلیل نتایج روش های مختلف تبلیغاتی، موثرین ترین روش را به صاحبان کسب و کار پیشنهاد می کند. بررسی اقتصادی و تجاری تبلیغات از دیگر وظایف مشاور تبلیغاتی به حساب می آید.

 6. تولید محتوای تخصصی تبلیغاتی : نظارت بر تولید محتوا ، طراحی گرافیکی و به طور کلی خلق محتوای تبلیغاتی بر عهده مشاور تبلیغاتی سازمان خواهد بود. چرا که بدون محتوای تبلیغاتی مناسب سازمان به اهداف تبلیغاتی و برندسازی خود نمی رسد.

 7. شناخت مخاطب و بازار هدف : درک مخاطب و نیازهای او توسط مشاور تبلیغاتی انجام می شود. تبلیغاتی موثر است که به فرآیند نتیجه بخش بازاریابی منجر شود. شناخت سلیقه مخاطب در موفقیت کمپین تبلیغاتی تاثیر زیادی دارد. مشاور تبلیغاتی به واسطه شغل خود ارتباط زیادی با بازار هدف دارد، عکس العمل مخاطب را می شناسد و فراز و فرود بازار را درک می کند. اینکه سازمان ها تبلیغات و بازاریابی خود را به افرادی بسپارند که سالها در این زمینه تجربه داشته اند می تواند تضمینی بر موفقیت کسب و کار به حساب آید.

چه آموزش های برای تبدیل شدن به یک مشاور تبلیغاتی ضروری است؟

 • شناخت دقیق استراتژی های تبلیغاتی و بازاریابی

 • داشتن حداقل مدرک لیسانس بازاریابی، تبلیغات یا سایر رشته های مرتبط

 • تجربه لازم در اجرای کمپین های تبلیغاتی

 

شرح شغل مشاور تبلیغاتی


مشاور تبلیغاتی فرد یا شرکتی است که به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت در قالب فرآیند مشاوره ساعتی یا پروژه ای به سازمان ها در امر تبلیغات کمک می کند. مشاوران تبلیغاتی بر حسب بودجه تبلیغاتی سازمان و در نظر گرفتن اهداف کسب و کار کمپین های خلاقانه تبلیغاتی پیشنهاد می کنند. همچنین آنها مسئولیت اجرای برنامه های تبلیغاتی و نوشتن محتوای تبلیغاتی را بر عهده دارند.

 

 

ویژگی های اساسی یک مشاور تبلیغاتی کدام است؟

 • خلاق و پر انرژی

 • علاقمند به برقراری ارتباط با مردم

 • نگرشی رقابتی

 • داشتن انگیزه و اعتماد به نفس

 • توانایی مقابله با استرس

 • پذیرش مسئولیت کسب و کار (مهم ترین ویژگی مشاور تبلیغاتی موفق)

 

چه مهارت هایی برای تبدیل شدن به مشاور تبلیغاتی لازم است؟

 • تخصص در تبلیغات انواع محصولات و خدمات

 • توانایی ارزیابی نیاز سازمان

 • توانایی طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی

 • توانایی کار در زمان مشخص

 • توانایی مدیریت بودجه

 • سازگاری مشاور تبلیغاتی با افراد تیم

 • فن بیان و توانایی متقاعد سازی افراد

 • داشتن ایده های خوب و نوین

 • توانایی ارائه خدمات با قیمت مناسب توسط مشاور تبلیغاتی سازمان

چگونه می توانم به یک مشاور تبلیغات تبدیل شوم؟

طبیعتا اولین و مهم ترین گام برای تبدیل شدن به یک مشاور تبلیغات، گذراندن دوره های آموزش تبلیغات است. اگر شما در جایگاه یک مدیر هستید باید از اصول اولیه تبلیغات اطلاع داشته باشید. البته گذراندن دوره آموزش تبلیغات به تنهایی کفایت نمی کند و بخش اعظمی از تجربه و علم در بازار کار به دست می آید. اگر هم به عنوان یک دانش آموخته دانشگاهی در رشته های مرتبط با تبلیغات هستید که می خواهید در آینده شغلی نیز همین حرفه را دنبال کنید، کارآموزی در کنار یک مشاور تبلیغات می تواند برای شما مفید واقع شود زیرا یک مشاور تبلیغات مانند یک مربی خوب به شما در آموزش تبلیغات کمک کند.

مشاوره تبلیغات در تهران


مشاوره تبلیغات درتهران یک مرکز تخصصی است که به کسب و کارها کمک می‌کند تبلیغات موثر خود را با تکیه بر بهترین استراتژی های بازار، انجام دهند. یک مشاور تبلیغات، فردی است که با تکیه بر همکاری در تیم تبلیغاتی، با مشتری خود یگ جلسه برگزار می ‌کند و پیرامون مسائل تبلیغاتی مناسب با مدل کسب و کار، مطالبی را عنوان می نماید. مشاور تبلیغاتی در نگاه اول به برنامه ریزی و استراتژی های مناسب برای تبلیغات فکر می کند.

مشاوران تبلیغاتی حرفه ای، افرادی هستند که استراتژی های بازاریابی موثر را در قالب های مختلف تنظیم می کنند. انواع شیوه های تبلیغات چاپی، تبلیغات در رسانه های دیجیتال و تبلیغات آنلاین، در این استراتژی ها به خوبی جایگذاری می شوند. شرکت هایی که در حوزه مشاوره تبلیغات در تهران فعالیت می‌ کنند، یک تیم تخصصی در قالب آژانس های تبلیغاتی هستند؛ ممکن است به طور مستقل فعالیت کنند و حتی می توانند در قالب مشاور تبلیغاتی درتهران، با یکی از آژانس های بزرگ تبلیغاتی قرارداد همکاری ببندند.
تمام کارمندان شرکت های تبلیغاتی به نوعی زیر مجموعه خدمات مشاوره تبلیغات در تهران محسوب می شوند. از آژانس های کوچک گرفته تا شرکت ‌های بزرگ، همگی به کسب و کارها کمک می کنند تا محصولات و خدمات خود را بهتر معرفی کنند.

Comments are closed.