پایان تدوین و ساخت موسیقی ساخته جدید

«اینجا هم باران می بارد»، آخرین فیلم زنده یاد مشایخی+ تصاویر

فیلم «اینجا هم باران می بارد» در آخرین مراحل فنی قرار دارد.

به گزارش نیم نگاه هنرمندان فیلم «اینجا هم باران می بارد»به کارگردانی نادر طریقت و تهیه کنندگی محمد متوسلانی با اتمام تدوین توسط مرتضی مشهودی در حال حاضر در مرحله موسیقی و صداگذاری قرار دارد و بزودی آماده نمایش خواهد شد. موسیقی کار توسط مجتبی تیموری زیر نظر کارگردان به پایان رسیده است و صداگذاری نیز توسط عرفان یزدی صورت می گیرد. حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد از صداگذاری نیز به پایان رسیده است.

طریقت درباره نحوه نگارش فیلمنامه این فیلم گفت: طرح اولیه فیلمنامه برای مهدی علمی نیا بود که پس از ارائه آن، توسط هستی طریقت، نویسنده نسخه نهایی آن به نگارش درآمد. در ابتدا دخترم فیلمنامه ای جدید که با طرح اولیه ارتباط کمی داشت به نگارش در آورد که ما برای ادای دین به آقای علمی نیا در فیلمنامه نیز نام وی را ذکر کردیم.

وی درباره حضور زنده یاد مشایخی در این فیلم نیز گفت: زمان تولید این فیلم اواخر سال ۹۷ بود و ما افتخار داشتیم که استاد جمشید مشایخی در آخرین روزهای عمر ‌پربرکتش در این پروژه حضور داشته باشد. متأسفانه ایشان ۲۲ الی ۲۳ روز پس از پایان فیلمبرداری از دنیا رفتند، روحشان شاد.

طریقت در پایان درباره مضمون «اینجا هم باران می بارد» نیز اظهار داشت: فیلم درارتباط با جوانمردی هنرمندان و کسانی است که برای این مملکت زحمت کشیده اند‌. کسانی که کاری کردند تا ما و خانواده هایمان بتوانیم راحت زندگی کنیم. در واقع این پروژه یک مستند اجتماعی و اداى دینى به دو قشر است؛ یک دسته کسانی که محبت کردند و برای کشور زحمت کشیدند، یک دسته هم هنرمندانی که در عرصه هنر هستند و ما قصد داریم تا جوانمردی و انسانیت این دو قشر را در بستر موضوعى اجتماعى نشان دهیم.

این فیلم که فیلمبرداری اش زمستان سال گذشته انجام شده، برای حضور در جشنواره های داخلی و خارجی آماده می شود.

طریقت در کارنامه خود ساخت فیلم «خاطره» به تهیه کنندگی حبیب اسماعیلی را دارد که در سال ۱۳۸۷ در جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

مریم بخشی، احمد نجفی، اتابک نادری، زهرا داوودنژاد، احمدرضا اسعدی، بیوک میرزایی، محمد برسوزیان، رسول نجفیان، اصغر نجات، رحیم مهدی خانی، ثنا حاجی زاده، اسدالله یکتا، فاطمه شکری، محمد ضیایی، نجات علی مرادی، بهار رسولی، محمدعلی عزیزی، مرتضی عیوضی نیا، رضا عباس زاده، مهدی سعیدی، محمود حیدری، سالار طایفه اسلام، محمد سرکانی، (به همراه هنرمندان خردسال) ایلیا زمانی نژاد و نرگس علیمردانی، آرینا رمضانی و (با حضور) امین طریقت و غزاله جزایری و (با درخشش) زنده یاد جمشید مشایخی بازیگرانی هستند که در «اینجا هم باران می بارد» ایفای نقش داشته اند.

در خلاصه این فیلم آمده: در یک خانواده چهار نفری که با دنیایی از مشکلات دست و پنجه نرم می کنند، مادر خانواده در تلاش است تا تنها آرزوی پسر نیمه بینای خود را برآورده کند… .

دیگر عوامل پشت دوربین این فیلم عبارتند از: مدیر تصویربرداری: حمید شکوهی، گروه تصویربرداری هوایی(هلی شات): موسسه فرادید هنر ایرانیان (گروه فرادید) شهروز کیایی، محمدرضا صدیق، سعید نوری، صدابردار: داود قلى زاده، طراح گریم: محمد ضیایی، طراح صحنه و لباس: محمد ضیایی، سرپرست گروه کارگردانی و برنامه ریز: رضا عباس زاده، دستیاران کارگردان: امین طریقت، مهدی سعیدی، منشی صحنه: ملینا رضایی، مدیر صحنه: غزاله تاجبخش، جلوه های ویژه بصری: سپهر کشن فلاح، سرپرست گروه بدلکاری: رضا محمدی، مشاور رسانه و طراح پوستر: مهین نوبخت، عکاس: حسین چراغی، عکاس پشت صحنه: محمود حیدرى، سابتایتل: باربد موسوى، مدیر تولید: محمدعلی عزیزی، مدیر تدارکات: محمد مهدی پور، مجری طرح: موسسه هفتمین هنر هستی، سرمایه گذار: نادر طریقت و روابط عمومی و امور تبلیغات: هنگامه طریقت.

ارتباط آنلاین
ارسال از طریق واتس اپ