شبرنگ/ روزرنگ/ دودی/حرارتی/مش

رسام پخش

خدمات قابل ارائه از سوی رسام پخش (نیم نگاه) در این بخش:

شبرنگ/روزرنگ
بلک لایت فلورسنت سه بعدی الوان شب نما
شبرنگ حرارتی
دودی
لانه زنبوری
مش

همگی موارد ذکر شده هم به صورت خام می توانند ارائه شوند وهم به صورت چاپ، برش و نصب در هر محیط

شبرنگ

نوعی ماده مخصوص براق و نورانی است. شبرنگ حاوی ماده فلورسئین و فسفر است که باعث می‌شود تا در تاریکی نور ساطع کرده و بدرخشد.

کاربرد شبرنگ

از شبرنگ استفاده‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف می‌شود. امروزه شبرنگ‌ها در رنگها و طرح‌ها وکیفیت‌های مختلف تولید می شوندو در ساخت تابلوهای تبلیغاتی، علائم راهنمایی و رانندگی و هشدار دهنده و پلاک وسیله نقلیه استفاده بسیاری دارند.

در برخی موارد با بکار بردن چسب شبرنگ در لباس مأموران انتظامی، راهداری و کارگران شهرداری امنیت جانی آنان را هنگام کار در شب بالا می‌برند و با درخشش لباس این افراد حتی در تاریکی مطلق، رانندگان متوجه حضور آنان شده و از بسیاری حوادث و خطرات احتمالی جلوگیری می‌نماید.

نوعی ماژیک نیز با نام ماژیک شبرنگ یا فسفری تولید شده است که نوشتار آن در شب می‌درخشد. دیگر کاربردهای شبرنگ عبارتند از:

  1. چاپ سیلک روی پارچه و…
  2. تولید کیف و کفش
  3. لوازم آرایشی و تزئینی
  4. ساخت اسباب بازی
  5. ساخت گل مصنوعی
  6. رنگ آمیزی ساختمان

روزرنگ

روزرنگ  متریالی هست پشت چسب دارکه مخصوص برش با کاتر پلاترمی باشدودر تنوع رنگی زیادبه صورت مات و براق و درعرض های 60و120می باشد.قابلیت نصب به روی شیشه،پلکسی و… می باشد

اصطلاحات شب نما ، شبرنگ ، شب تاب ، بلک لایت ، فلوروسنت و امثالهم ، پدیده های نوری و رنگی هستند که کاربردهای فراوانی دارند .

تاریخچه شب نما :

بشر از دیرباز با پدیده شب نما آشنا بوده است . اوبعد از غروب خورشید فقط نورمحدود آتش را داشت .

در مواقعی از سال که هوا مساعد بود نور ماه نیز یاریش میداد . ولی پدیده دیگری در طبیعت وجود داشت ، و او را در شبهایی که تاریکی مطلق همه جا را فرا میگرفت ، از گمشدن در جنگل نجاتش میداد . این پدیده کرمهای شب تاب بودند .

فلوروسنت چیست ؟

الکتریسته موجب برخورداری انسان از یک نور پاکیزه و عالی شد .

تولید و توسعه لامپهای رشته ایی یکی از طرحهای انقلابی قرن بیستم بود .

بشر توفیق کار و تولید ، در تاریکی شب را بدست آورد . از طرفی اهمیت بسزایی میباشد ، که این پدیده در تمام دستاوردهای انسان مدرن داشته است .

نور این لامپها ناشی از گداخته شدن ، رشته های فلز تنگستن و امثالهم میباشد . لذا گرمای قابل توجهی هم ایجاد میکنند . به عبارت دیگر ، بخشی از انرژی الکتریکی ، تبدیل به گرمای نا خواسته و بی استفاده در اغلب موارد میگردد .

پودر رنگهای فسفری چیست ؟

بطورکلی پودرهای شبرنگ ، شب تاب ، شب نما ، بلک لایت ، فسفری ویا عناوینی که جدیدا در فضای تجاری بکار برده میشوند   همگی بر پایه فسفرهستند . و ماده اولیه آنها از منابع کانی تهیه میگردد .

کارخانجاتی در نقاط مختلف جهان ، اقدام به فرآوری این مواد مینمایند . آنها با حذف ترکیبات مضر و سایر ناخالصیها ، نوع مرغوب با درجه خلوص بالا را تولید و عرضه میکنند .

لگنـا در مقاله رنگ چیست ؟

مفصل انواع پودرهای رنگی را شرح داده  است . لذا در این مقاله ، فقط پودرهای حاوی فسفر را توضیح میدهیم .

انواع پودر رنگهای فسفری

ویژگی این پودرها ، نوع و شکل عکس العملی است ، که در مقابل تابش پرتوهای نوری یا محرکهای دیگر ، از خود نشان میدهند . لذا از این منظر آنها به چند دسته به شرح زیر ، تقسیم میشوند .

فلورسانس

این نوع از رنگها تا زمانی که تحت تاثیر محرک ها قراردارند ، از خود نور ساطع میکنند .

بلافاصله که محرک حذف میشود . یا به هر دلیل ارتباطش قطع میگردد ، این مواد فاقد نور میشوند .

مانند لامپهای مهتابی ولامپهای ماورای بنفش که در تشخیص اسکناس بکار میروند و محرکشان الکتریسته است .

همچنین تابلوهای جاده ها که با نور چراغ اتومبیلها بصورت شبرنگ نوشته های آنها نمایانتر میگردد .

فسفرسانس

این نوع از رنگها تحت تاثیر محرکهای مختلف نظیر نور خورشید ، نور لامپهای روشنایی قابلیت شارژ یا ذخیره سازی دارند .

این مواد در زمان دریافت پرتوهای نور سفید ، اصطلاحآ شارژ میشوند .

 به بیان ساده در زمان تابش نورطیف فرابنفش ، تغییراتی در تراز الکترونی آنها صورت میگیرد .

 الکترونها که در حال گردش عادی خود در مدار مربوطه میباشند ، با دریافت این پرتوها ، به سمت مدارات بالاتر تغییر مکان میدهند .

زمانیکه تابش به هر دلیل قطع یا ظرفیت شارژ مواد به حد فول میرسند .الکترونهای جابجا شده میل به برگشت به مدار تراز اولیه را دارند . البته این عمل با سرعت کم و به کندی صورت میگیرد .

در نتیجه ، مواد در تاریکی قادر میشوند ، برای مدتی از خود نور مرئی ساطع کنند . عمر این بازتاب ، بستگی به شدت و زمان نور تابیده شده ، و مقدار مواد تحت تابش دارد .

فتولمینسنت چیست ؟

قبل از ادامه دسته بندی پودرها ، به یک فن آوری جدید در دسته فسفرسانس می پردازیم . این مواد فتولمینسنت نامیده میشود .

 فتولمینسنت ، در واقع پدیده ایست که باعث افزایش عمر بازتاب مواد فسفرسانس میگردد . این قابلیت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . باعث شده ، کاربردهای مهم و رو به گسترشی ، در استفاده از پودرهای شبرنگ و شب تاب ایجاد گردد .

 ساخت برچسبهای راهنما در ساختمانها ، پارکینگها ، اماکن عمومی ، نوار متمایز کننده لباس نیروهای امدادی و آتش نشانها همچنین موارد بسیار دیگر ، از جمله کاربردهای این فناوریست .

این مواد با پنج دقیقه دریافت نور از خورشید ، یا پرتوهای یو ویی (فرابنفش) از لامپهای مربوطه فول شارژ شده و حدود بیست و چهار ساعت قابلیت بازتاب دارند .

 با نور لامپهای معمولی حدود چهار ساعت ، زمان لازم است ، که این مواد شارژ شوند .

در راه پله های برجها ، علائم و نوارهای ساخته شده از این مواد با استقبال زیاد روبرو شده است . آنها با نصب یک تایمر در سیستم روشنایی ، که هر چند ساعت خاموش و روشن شدن ، لامپها را برای دقایقی کنترل کنند . شارژ میشوند . 

استفاده آنها در محیطهای تاریک پر تردد و راه پله ها ، باعث کاهش قابل توجه هزینه برق مصرفی میگردد .

شبرنگ-دودی-ماشین-رسام-پخش

دودی

برای تیره شدن شیشه هر نوع محیط و یا کم شدن دید به داخل همچنین جلوگیری از ورود نور به داخل محیط مثل اتومبیل، شیشه اتاق و… مورد استفاده قرار می گیرد که دارای درجه بندی های متفاوت از 30 الی 90 وحتی 120 می باشد که درجه های بالاتر در شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

شبرنگ-لانه-زنبوری-رسام-پخش

لانه زنبوری

شبرنگ رده مهندسی برای تابلوهای جاده

اصلي ترين و تخصصي ترين قسمت هر نوع تابلو شبرنگ آن مي باشد.بدليل انجام گرديدن قسمتي از سفرها در شب و لزوم ديدن تابلو توسط رانندگان ، در تابلوهاي راهنماي مسير و ترافيكي از شبرنگ استفاده مي گردد.در اثر برخورد نور چراغ اتومبيل به صفحه شبرنگ ، اين نور به دانه هاي شيشه ايي كروي شكل برخورد نموده و به سمت اتومبيل باز مي گردد و راننده بدين صورت قادر به مشاهده نوشتار و پيام تابلو و نهايتاٌ درك آن مي گردد.
بسته به ميزان بازتاب نور از سطح شبرنگ ، شبرنگ ها به رده هاي مختلف با كيفيتهاي متفاوت تقسيم مي گردند. مطابق استاندارد ASTM D4956 شبرنگ ها به ۹ رده تقسيم مي گردند كه سه رده از اين شبرنگ ها كاربردي تر هستند :

الف : شبرنگ رده مهندسي ۷ ساله Engineer Grad(EGS)
ب : شبرنگ لانه زنبوري ۱۰ ساله High Intensity Grade(HI)
ج : شبرنگ رده الماسي Diamond Grade(DI)

چاپ -تی شرت-رسام-پخش

چاپ برچسب حرارتی

بدون تردید همه شما از دیرباز تا کنون با چاپ روی پارچه آشنایی داشته اید نیاز بشر به تنوع طلبی یکی از دلایل عمده چاپ با طرح و رنگ های متفاوت در دنیای مدرن امروز به شمار می رود. ما فقط حق انتخاب محدودی در نوع نقش و نگار پارچه های چاپ شده را داشتیم در حالی که در زمان حال و در دنیای صنعتی و پیشرفته ماشین آلات چاپ این امکان برای ما بیشتر فراهم کرده است امروزه با هر نوع سلیقه و نیازی مشتری می تواند نقش مورد نظر خود را بروی انواع پارچه های موجود پیاده کند.

چاپ سابلیمیشن که این روزها بسیار مرسوم شده است یکی از چاپ های دیجیتال به شمار می رود . در این روش با فرایند تصعید ( تبدیل مستقیم از حالت جامد به گاز ) عمل چاپ با ماندگاری بالا روی کلیه الیاف پلی استر ، پلی استر ویسکوز و غیره انجام می شود.نام دیگر این چاپ ترانسفر است به این صورت که طرح مد نظر بر روی کاغذ چاپ می شود. سپس با حرارت از روی کاغذ به چاپ منتقل می شود. برای این امر نیاز به تخصص لازم به منظور انتخاب کاغذ و رنگ مد نظر مبذول شود. گرما و دما نیز به همراه جنس پارچه و پرس مدنظر در پیاده سازی طرح با کیفیت بسیار اثرگذار خواهد بود. چاپ روی جنس حرارتی توسط چاپ دیجیتال باعث می شود کار با کیفیت به دست شما برسد.

چاپ مش چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

چاپ-مش-رسام-پخش

مش متریالی است که سوراخهای ریزی روی خود دارد و برای مصارف خاص استفاده میشود ، در دو نوع پشت چسب دار و معمولی موجود است نوع پشت چسبدار آن معمولا برای روی شیشه ها استفاده میشود ، چرا که این امکان را میدهد که  شیشه به طور کامل پوشیده نشود و دید آن از بین نرود ، شما در عین حالی که کار چاپی خود را روی شیشه چسبانده اید تمامی فضای شیشه را نپوشانده اید و دید خود را از بین نبرده اید در ضمن نور داخل را نیز تا حدودی حفظ کرده اید ، نوع بدون چسب مش معمولا برای مصارفی همچون تبلیغات روی استند برای محصولات ویژه چاپ میشود ، زمانی که شما نیاز به کار خاص دارید و میخواهید محصولی را با تبلیغات خاص چاپ نمایید میتوانید از مش استفاده کنید .طریقه نصب مش پشت چسبدار تقریبا همانند استیکر است و حتی میتوان گفت که کمی از آن راحتتر است ، چرا که به دلیل وجود سوراخهای متعدد روی آن هنگام چسباندن روی شیشه ، دیوار یا سطوح مختلف معمولا بدون حباب چسبیده میشود ولی با وجود این توصیه میشود که این متریال را نیز همانند استیکر با آب بچسبانید تا در صورتی که نیاز به جابجایی آن داشتید بتوانید آنرا به راحتی جابجا کنید.

ارتباط آنلاین
ارسال از طریق واتس اپ